Mildos Gailiūtės paroda „Viena“

2016 metų gegužės 5 dieną 17.00 valandą I aukšto „Titaniko“ parodų salėje (adresas Maironio g. 3, Vilnius) vyks Mildos Gailiūtės tapybos darbų parodos, pavadinimu „Viena“, atidarymas.

Parodoje pristatomi 2012 metais Vienoje „Art-in-residence“ programos metu ir 2014 metais Kaune, studijoje, sukurti darbai.

Projektas „Viena“ užsimezgė 2012 metais kūrybinės rezidencijos „Artist-in-Residence“ Vienoje (Austrija) metu. Tapytojai galimybę dalyvauti šioje rezidencijų programoje suteikė projektas „Jaunojo tapytojo prizas 2011“. Projekto metu Austrijos federacinės Respublikos švietimo, meno ir kultūros ministerija (BMUKK) Mildai Gailiūtei paskyrė tris mėnesius trukusią rezidenciją su stipendija.

Mildos Gailiūtės paroda „Viena“
Mildos Gailiūtės paroda „Viena“

„Dalis parodoje eksponuojamų darbų yra tapyti Vienoje 2012 metais. Rezidencija, kur gyvenau ir kūriau, įsikūrusi Vienos priemiestyje, Laudon rūmų teritorijoje, kur praleisdavome didelę dalį laiko. Greičiausiai tai ir yra priežastis, kodėl  2012 metais tapytuose darbuose vaizduojami objektai – pastatai ir erdvės – yra iš Laudon rūmų teritorijos. Parke išsislapsčiusių namukų motyvą pastebėjau pirmomis viešnagės Vienoje dienomis. Namukai ir rūmų erdvė tapo pagrindiniu motyvu, kurį tapiau Vienoje.  Projektas „Viena“, kaip ir kiti projektai susiję su erdvėmis, nutapytas viena spalva.

Kita parodos dalis – darbai tapyti jau  dirbtuvėse Kaune 2014 metais. Grįžus po rezidencijos norėjosi tęsti Vienos temą ir nutapyti didesnio formato darbų, ko Vienoje negalėjau tapyti dėl sudėtingo darbų transportavimo iš Vienos. Prisiminiau įspūdį palikusį gana apleistą parką rūmų teritorijoje, skirtą Laudon rūmų savinininkui ir menų bei mokslo mecenatui Gideonui von Laudonui (Gideon von Laudon). Taip 2014 metų pavasarį nutapiau didžiuosius 200 x 150 cm projekto darbus apie tą parką. Parkas savo senumu kiek priminė Kauno ąžuolyną.

2014 metų rudens pabaigoje vėl sugrįžau prie Vienos temos. Šį kartą vėl bandžiau suprasti, kas prisiminus Vienos erdvę, yra svarbu. Prsiminiau visas istorijas, susijusias su Vienos erdve. Šiuo periodu nutapyti darbai yra įvairaus formato, tačiau jau turi pavadinimuose kažkokią istoriją ar pasakojimą.

Parodos pavadinimas „Viena“ pasirinktas dėl keletos priežasčių. Lietuvių kalboje galima dviguba šio žodžio reikšmė – miesto pavadinimas VÍENA ( miestas, Austrijos sostinė) arba įvardis VIENÀ (kiekinis skaitvardis). Ši tris mėnesius trukusi gyvenimo užsienyje patitis buvo bene ilgiausia mano išvyka iš Lietuvos. Pasirinkau projekto pavadinimą „Viena“ – kaip geriausiai atspindintį tuometinę mano būseną.

Tapyboje man svarbi vieta. Svarbu pastebėti, kas man tapybos momentu yra įdomu. Tapyboje remiuosi nuotraukose užfiksuotais vaizdais.“ – teigia tapytoja.

„Vienos“ projektas buvo pristatytas 2012 rugsėjo mėnesį vykusios parodos „Art in residence“ Vienoje metu ir galerijoje „Meno parkas“ Kaune 2014 metais, Nacionalinio M. K Čiurlionio muziejaus A. Žmuidzinavičiaus muziejuje 2014 metais, Berlyne vykusioje personalinėje parodoje bei kitose grupinėse parodose.

Paroda veiks: 2016 05 05 – 2016 05 21

—————————–

Daugiau apie menininkę:

Gimė 1984 metais Kaune. Gyvena ir kuria Kaune. Nuo 2013 metų Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Kūryba pristatyta Lietuvoje ir užsienyje 6 personalinėse parodose bei daugiau nei 30 grupinių parodų. Nuo 2013 metų užsima pedagogine veikla. Kūryba yra įvertinta 8 apdovanojimais, tarp kurių – 2012 metais Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno stipendija, o 2015  metais – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Individuali valstybinė stipendija.

Susiję straipsniai:

Greitasis pasimatymų maratonas – galimybė rasti savo sielos draugą

Visi žmonės nori mylėti bei būti mylimi. Tai yra normalu. Tačiau lygiai taip pat įprasta, kad rasti savo sielos žmogų, partnerį, kuris bus visada šalia – nėra labai paprasta. Dažnai reikia susitikti su šimtais žmonių, kol galiausiai pavyksta rasti savą žmogų. Viena iš greitų galimybių jo paieškoms yra speed dating Vilnius. Sostinėje renkasi patys įdomiausi […]

Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). „Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui […]