Lofte Lenkijos ir Lietuvos elektroninės muzikos dvikova: „BOKKA” vs „Golden Parazyth”

2016 metų sausio 28 dieną menų fabrike „LOFTAS” scena dalinsis dvi ypatingos grupės. Pirmieji ant scenos lips garbingi gyvos elektronikos vėliavnešiai Lietuvoje „Golden Parazyth”, kurių pasirodymą seks svečiai „BOKKA”, vadinami vienu iš sėkmingiausių šios scenos projektų Lenkijoje.

Slepia savo veidus, nes rūpi muzika

2013 metais debiutavęs kolektyvas „BOKKA” susidaro iš paslaptyje savo tapatybę laikančių gerai žinomų profesionalių lenkų atlikėjų, slepiančių savo veidus po mistiškomis kaukėmis. Vienintelis žinomas faktas apie grupės narius – tai muzikos apdovanojimais tituluotų artistų trio, kurie siekia pritraukti žmonių dėmesį savo muzika, ne praeitimi.

„BOKKA” gyvai:

Ši grupė griauna Lietuvoje susidariusį lenkiškos muzikos stereotipą. Tai puikus įrodymas, kad kaimyninėje šalyje galima atrasti kokybiškos muzikos perlų.

„Vienas iš „BOKKA” skiriamųjų ženklų – jie yra be galo vizualūs. Taip pat iš pirmo įspūdžio grupę klausytojas gali sumaišyti su skandinavais. „BOKKA” skambesys iš tiesų labai šiaurietiškas, tuo ir žavus. Esame sulaukę daug gerų komentarų apie šio projekto gyvus pasirodymus iš muzikos industrijos atstovų, kolegų Lenkijoje. Ten jie užima vieną reikšmingiausių pozicijų gyvos elektronikos rinkoje,” – sakė menų fabriko „LOFTAS” įkūrėjas Victoras Diawara.

„BOKKA”
„BOKKA”

Grupė įsitvirtinusi Lenkijos ir užsienio muzikos rinkose

„Šis projektas – tai naujos muzikos kartos simbolis Lenkijoje. Jų didžiulis populiarumas įrodė, kad publika yra pasiruošusi naujiems, kompleksiškiems ir kokybiškiems projektams. „BOKKA” nenori atskleisti savo tapatybės, bet tuo pačiu, mes ir nenorime žinoti, kas jie tokie. Čia svarbiausia muzika. Tai labiausiai jaudinantis faktas apie šią grupę.” – ketvirtadienio svečių populiarumą šalyje komentavo lenkų muzikos industrijos atstovė, agentūros „Moodproduction” vadovė Paulina Stypułkowska.

BOKKA – Let It :

Iškart po debiutinio „BOKKA” albumo sekė puikūs atsiliepimai iš vietinės ir užsienio žiniasklaidos, išparduotas pirmasis turas namuose, kvietimai koncertuoti didžiuosiuose Europos festivaliuose, tokiuose kaip „Open’er festival”, „The Great Escape” (UK), „Reeperbahn festival” (DE) ir milijoninės peržiūros grupės „YouTube” kanale.

„Niekas nebuvo jų matęs, bet visi apie juos žinojo. „BOKKA” buvo nežinoma grupė iki pat jų pirmojo vaizdo klipo „Town of Stranger” išplatinimo 2013 metais. Šis klipas per savaitę surinko daugiau nei 200 000 peržiūrų. Vėliau apie jį rašė vienas iš prestižiškiausių muzikos portalų „Pitchfork”, kuris taip pat paskelbė apie „BOKKA” debiutinio albumo premjerą. Įsimintinas įvaizdis, charakteringos melodijos ir puikios kompozicijos leido grupei įsitvirtinti stiprioje pozicijoje Lenkijos ir užsienio muzikos rinkose,”- tęsė Paulina Stypułkowska.

„BOKKA” – „Town of Stranger” :

„Eurosonic Noorderslag“ festivalyje įvertinti projektai

Šį ketvirtadienį vyksiantis koncertas taip pat taps vienintele proga pamatyti dvi grupes, kurios sausio viduryje šmėžavo vieno iš reikšmingiausių muzikos industrijos festivalių „Eurosonic Noorderslag“ atlikėjų sąrašuose.

Šis Olandijoje vykstantis „showcase“ festivalis suburia įtakingiausius muzikos industrijos atstovus iš visos Europos, o festivalio atlikėjų sąrašas pristato karštas ir kokybiškas muzikos pasaulio naujienas. Neretai ten pirmą kartą pasirodančioms grupėms dalyvavimas šiame renginyje reiškia stiprų karjeros pakilimą.

„Turėjome progą Groningeno mieste pirmieji pamatyti „BOKKA” pasirodymą. Šis muzikos industrijos renginys paliko patį geriausią įspūdį. Čia matėme ne vieną įsimintiną pasirodymą, patys susilaukėme dėmesio iš industrijos atstovų, užmezgėme vertingų kontaktų. Jautemės patekę į aukščiausią lygą,”- įspūdžiais apie „Eurosonic Noorderslag“ dalinosi „Golden Parazyth“ nariai.

Golden Parazyth – Memory Garden Live:

Sausio pabaigoje „LOFTO” laukia įsimintinas ir unikalus muzikos, vizualizacijų, šviesų ir kostiumų pasirodymas. „BOKKA” ir „GOLDEN PARAZYTH” atidarys pirmąjį renginių serijos „Heineken Live” koncertą menų fabrike. Bilietus į renginį platina „Bilietų pasaulis”.

Susiję straipsniai:

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) rektoriumi išrinktas Romualdas Kliukas

Spalio 20 d. uždaro posėdžio metu VILNIUS TECH Taryba penkerių metų kadencijai išrinko naują rektorių. Juo tapo prof. dr. R. Kliukas. „Kandidatūrą šioms pareigoms užimti buvo iškėlępenki VILNIUS TECH bendruomenės nariai: Domantas Bručas, Artūras Jukna, Jelena Stankevičienė bei Audrius Vaitkus. Tai rodo universiteto bendruomenės stiprybę ir norą tęsti jau pradėtus darbus“, – teigia VILNIUS TECH Tarybos […]

Gedimino kalno 3D modelį sukūrę mokslininkai sunerimę: jei nebus tęsiami kalno tvarkymo darbai, galėsime su juo atsisveikinti

Dar 2019–2020 m. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH), kalno tvarkymo darbus vykdančios įmonės „Hidroterra“ subrangovas, atliko Gedimino kalno konstrukcijų tyrimus. Remiantis turimais rezultatais buvo sudarytas viso Gedimino kalno trimatis (3D) modelis, kuris atskleidė, kad nuošliaužos formuojasi ir kitose kalno dalyse. „Labiausiai nerimą mokslo, geologų ir archeologų bendruomenei kelia tai, kad nuo praėjusių metų lapkričio […]