Ksenijos Jaroševaitės kūrybos paroda “Iš mano sandėliuko”

2015 metų gruodžio 1–19 dienomis Vilniaus grafikos meno centro ekspozicijų salėje „+“ veiks Ksenijos Jaroševaitės kūrybos paroda Iš mano sandėliuko.

Parodos atidarymas 2015 metų gruodžio 1 dieną (antradienį) 18.00 valandą.

Paskutinįjį kalendorinių metų mėnesį Vilniaus grafikos meno centro galerijoje bus rodoma Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatės skulptorės Ksenijos Jaroševaitės kūrybos paroda. Ekspozicijoje žiūrovai galės išvysti pastaruoju laikotarpio menininkės kurtus, lig šiol niekur nerodytus, piešinius, eskizus bei skulptūras.

Ksenijos Jaroševaitės kūrybos paroda "Iš mano sandėliuko"
Ksenijos Jaroševaitės kūrybos paroda “Iš mano sandėliuko”

Parodos idėją bei turinį geriausiai apibūdina pačios autorės komentaras: „Kai buvau maža, dažnai sėdėdavau užsilipusi ant tvoros ar medžio šakos ir stebėdavau gyvenimą, esantį aplinkui… Panašiai ir čia – mano sandėliuko eksponatai nerūpestingai guli ar sėdėdami tabaluoja kojomis ir lyg nereaguoja į greta esančias kito, didesnio, paslaptingesnio gyvenimo užuominas… Kaip kiekvienas sandėliukas, manasis talpina viską: pradėtus ir nebaigtus sumanymus, jau padarytų darbų „lekalus“, ant popiergalių pažymėtus įsivaizduojamų balvonėlių atvaizdus, dingusių, bet kompiuteryje išlikusių piešinėlių kopijas.

Ši ekspozicija atsirado lemtingo atsitiktinumo dėka: ieškodama vietos bičiulio darbams gavau mielų galerijos šeimininkių pasiūlymą pačiai surengti parodą. Niekada nebandyta erdvė ir išprovokavo tai, ką čia matote“.

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba