Kodėl didelė dalis įmonių patiria nesėkmę

Buhalterines paslaugos

Kasdien įkuriama begalė naujų įmonių, tačiau didžioji jų dalis po pirmųjų kelių savo veiklos metų būna priverstos užsidaryti. Tik labai nedidelis įmonių skaičius išlieka ir toliau plėtoja savo veiklą, tačiau taip pat nemaža dalis išlikusiųjų amžinai atstovauja tik smulkųjį verslą. Vos keli procentai įmonių auga sparčiai, tvirtai ir pasiekia labai aukštų rezultatų. Taigi, kyla natūralus klausimas, kas juos išskiria iš daugumos ir kodėl juos lydi sėkmė?

Verslo vystymo sistema

Daugelis pradedančių verslininkų savo įmonę valdo labai chaotiškai ir nekoordinuotai. Jie bando dalyvauti kiekviename įmonės vystymo procese ir stengiasi prisidėti prie kiekvieno net ir paties smulkiausio darbo, kuriame neturi pakankamai reikiamos kompetencijos. Tai ypač akivaizdžiai pasireiškia tuomet, kai pradedančiai įmonei reikalinga mikro buhalterija ir visos jos įgyvendinimo procedūros nebūna patikimos profesionaliems buhalteriams. Pastaroji situacija yra labai dažna. Tai opi problema ir didžiulė klaida, iš kurios kiekvienas pradedantysis verslo atstovas turėtų akimirksniu pasimokyti. Todėl jei tokiu atveju ieškote profesionalaus ir efektyvaus sprendimo, jums gali pagelbėti Eureka.lt buhalterinės paslaugos.

Ir žinoma, tai tikrai nėra vienintelės pradedančiųjų verslininkų problemos. Nors finansai yra labai svarbi kiekvieno verslo dalis, yra dar daug kitų veiksnių, kurie gali nulemti įmonės nesėkmę. Pavyzdžiui, jei įmonės vadovas bando būti ne tik buhalteris, tačiau ir marketingo specialistas, produkto kūrėjas, vadybininkas ir administratorius – situacija gali tapti visiškai nekontroliuojama. Tai reiškia, kad kiekviena atskira sritis turi būti patikima konkrečios srities specialistams.

Komercinės veiklos sritis

Kai kurios verslo sritys turi mažesnį potencialą augti. Pavyzdžiui, jei pasirenkamas konsultacinių paslaugų teikimo verslas – vargu ar galėsite tikėtis didelio investuotojų susidomėjimo. Tuo tarpu, jei vystysite internetinių technologijų verslą, galite sulaukti kur kas didesnio susidomėjimo ir savo verslo plėtros perspektyvų.

Nesimokymas iš klaidų

Begalė jaunų verslininkų pernelyg pasitiki savo jėgomis ir mano, kad už juos geriau išmanančių konkrečią sritį tikrai nėra. Deja, bet tai yra klaida, kurios reikėtų vengti. Kiekvienas verslo atstovas, kuris supranta, kad visuomet iš aplinkinių ir daug pasiekusių žmonių galima pasisemti žinių bei patirties, pasiekia kur kas daugiau. Todėl niekuomet nereikia nuvertinti aplinkinių pagalbos ir patarimų.