Kaip tinkamas vadovavimas padeda bendrai įmonės kultūrai?

Įmonės kultūra yra neatsiejama nuo vadovo daromos įtakos jos suformavimui. Vadovas atlieka svarbų vaidmenį nustatant pagrindines vertybes, normas ir bendrus tikslus organizacijoje. Viskas juk prasideda aukščiausiame organizacijos taške ir palaipsniui persiduoda žemesnes pareigas einantiems darbuotojams. Tai pasireiškia per bendravimą tarpusavyje ir su klientais, požiūrį į teisinius bei etinius niuansus ar paprasčiausią eilinių užduočių atlikimą. Kiekviena įmonė savaip žiūri į šiuos aspektus, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip vadovas tai toleruoja. Dabar reikėtų atsakyti į pagrindinį klausimą „kaip tinkamas vadovavimas gali formuoti ir palaikyti teigiamą įmonės vidaus ir išorės kultūrą?“. Į jį mums padės atsakyti „WFDM“ grupės įkūrėjas Mantvydas Matthew Narusevicius. Daugiau jo įrašų galite rasti – https://www.linkedin.com/in/mantvydas-narusevicius/?originalSubdomain=mt

– Mantvydai, kokią svarbą vadovas turėtų skirti vertybėms bei požiūriui?

– Kiekvienas vadovas turi būti pavyzdžiu įmonės vertybių įgyvendinime. Įsipareigojimas joms, skatina darbuotojus jas geriau suprasti ir įgyvendinti atliekant kasdienines užduotis. Nereikia tikėtis, jog pavaldiniai elgsis priešingai nei tai, ką mato darbovietėje. Kartais net mažiausia smulkmena gali turėti neigiamos įtakos visai organizacijai. Kai kuriais atvejais tai pasireiškia labai greitai ir su tuo galima kovoti, o kartais tai išryškėja ilguoju laikotarpiu, kai viską koreguoti yra jau labai sunku. Todėl reikia vengti net ir nedidelių nukrypimų nuo vertybių sistemos tam, kad būtų išvengta ilgalaikių neigiamų padarinių.

Svarbu, kad vadovo veiksmai ir priimami sprendimai būtų suderinti su deklaruotomis vertybėmis. Nuoseklumas kuria patikimą organizacijos įvaizdį ir stiprina įmonės kultūrą. Tačiau lygiai taip pat netinkamos vertybės turi neigiamos įtakos visiems organizacijos „organams“ ir visoms jos grandims. Lygiai taip pat, kaip teigiami pavyzdžiai užkrečia yra ir su neigiamomis praktikomis, kurių reikėtų privengti. Taip prieiname prie sekančios temos.

  • Kaip manote ar atvirumas ir komunikacija organizacijoje yra svarbu?
  • Žinoma, nes vadovui yra svarbu aktyviai bendrauti su darbuotojais ir dalintis informacija apie įmonės kultūrą. Atvira komunikacija skatina bendradarbiavimą ir įtraukia visą personalą. Vadovybė savo pavyzdžiu gali skatinti įmonės darbuotojus dalyvauti kultūriniuose projektuose ir iniciatyvose. Tai stiprina bendruomeniškumo jausmą ir kultūrinį sąmoningumą. Įvertinant darbuotojus už jų indėlį į įmonės kultūrą, vadovas skatina pozityvius įpročius ir stiprina bendradarbiavimą.

Toliau kalbame apie teigiamus organizacijų pavyzdžius ir Mantvydas Matthew Narusevicius išskiria du, tai yra „Google“ ir „Zappos“. Kaip jis teigia:

  • Kaip įmonės kultūros pavyzdžius galima paminėti tokius pasaulinės sėkmės atvejį kaip „Google“, kur skatinamas kūrybiškumas ir inovacijos. Šios organizacijos vadovai aktyviai dalyvauja įmonės veikloje, skatina darbuotojų kūrybiškumą ir sudaro palankią aplinką plėtoti naujus idėjų sprendimus. Ir kaip matome visa tai atneša gerus rezultatus.
  • Kitas puikus pavyzdys yra ne taip plačiai kaip „Google“ žinoma amerikiečių internetinė drabužių parduotuvė „Zappos”, kuri yra garsi dėl unikalaus darbuotojų motyvacijos proceso ir akcento į įmonės vertybes. Vadovai skatina darbuotojus puoselėti įmonės kultūrą ir yra aktyvūs pačiame bendruomenės formavimo procese.

Sėkmingų organizacijų vadovai suvokia, kad įmonės kultūra yra gyvas procesas, kurį reikia nuolat palaikyti ir plėtoti.- teigia Mantvydas Matthew Narusevičius. Skiepijant įmonės vertybes ir skatinant bendradarbiavimą, vadovai turi galimybę transformuoti organizaciją į įdomią ir patrauklią vietą dirbti. Tai yra svarbus veiksnys, prisidedantis prie įmonės sėkmės ir ilgalaikio tvarumo.

Daugiau apie vadovavimą galite sužinoti čia:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Banko indėliai privatiems asmenims

Privačių asmenų banko indėliai – tai lėšos, kurias fiziniai asmenys įneša į savo vardu atidarytą banko sąskaitą. Šie indėliai yra esminis bankų sistemos aspektas ir teikia keletą privalumų tiek indėlininkams, tiek bankams. Toliau pateikiame keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį kalbant apie privačių asmenų bankinius indėlius: Taigi, privačių asmenų indėliai bankuose yra saugus, […]

Kaip refinansuoti paskolas

Paskolų refinansavimas gali būti protingas finansinis žingsnis paskolų gavėjams, norintiems užsitikrinti geresnes sąlygas, mažesnes palūkanų normas arba konsoliduoti skolas. Pateikiame vadovą, kaip veiksmingai refinansuoti paskolas: