Kaip tinkamai apšiltinti namo fasadą?

Kiekvienas namų šeimininkas nori kuo padoresnio ir efektyvesnio pastato apšiltinimas. Tik gerai atlikti šiltinimo darbai bei kruopščiai parinktos šiltinimo medžiagos suteiks namams ilgalaikę šilumos izoliaciją bei apsaugą nuo kenksmingo aplinkos poveikio. Puikiai atlikti šiltinimo darbai suteiks pastatui ilgaamžiškumo ir pagerins jo šiluminį efektyvumą, todėl tinkamas fasado šiltinimas yra būtinas kiekvieniems namams. Nepatyrę namų šeimininkai izoliuojant išorines namų sienas susiduria su nenumatytais sunkumais, todėl ką derėtų žinoti, kad tinkamai ir efektyviai apšiltinti namo fasadą.

Tinkamai atlikti fasado šiltinimo darbai rodo nepakartojamus rezultatus. Šilumos laidumo sumažinimas sukuria daug jaukesnį, malonesnį ir svarbiausia – stabilesnį klimatą namuose. Termoizoliacinio sluoksnio pritaikymas sumažina šilumos laidumą ir padidina šiluminį efektyvumą, bet jei norite apsaugoti pastato konstrukcijas ir užtikrinti kuo efektyvesnį rezultatą, taip pat pasirūpinkite nauja sienos apdaila. Mūsų gimtinėje vėjas ir drėgmė – tai pastovūs faktoriai, lėtai, bet užtikrintai kenkiantys pastato konstrukcijoms, tačiau nauja sienos apdaila, apsaugos šiltinimo medžiagą bei apsaugos nuo byrėjimo irimo, o pastato konstrukcijos išliks tvirtos kur kas ilgiau. Senesniems pastatams ši problema yra be galo aktuali ir gali turėti katastrofiškų pasekmių, todėl tinkama apsauga yra tiesiog privaloma. Geras, ventiliuojamas ir tinkamai apšiltintas fasadas visiškai atnaujina būstą ir suteikia jam reikiamo patvarumo. Būstas ne tik bus tinkamai apsaugotas, bet ir atrodys daug gražiau ir moderniau. Fasado izoliavimas prikelia pastatą, pataiso ir užgydo visus trūkumus ir suteikia būstui patvarumo. Jei pažvelgsime net į naujos statybos namus, dėl prasto apšiltinimo nuolat susiduriama su įvairiausiomis problemomis, ypač fasado skilinėjimo. Vienintelis būdas to išvengti – tai geras šiltinimo medžiagų pasirinkimas bei tinkamai atlikti apšiltinimo darbai.

Jei teisingai apšiltinsite būsto išorinės sienas, namuose tvyros daug šiltesnė, komfortabilesnė aplinka, o šildymo laidumas bei šildymo sąskaitos gerokai sumažės. Tinkamai apšiltinus fasadą energinis efektyvumas gali išaugti net dvigubai, o išlaidos – dvigubai sumažėti. Kokybiškas šiltinimo medžiagos pasirinkimas turi didelę įtaką šiems kriterijams, todėl geras pasirinkimas užtikrins dar geresnę šilumą bei ilgalaikę pastato būklę. Jei norite kuo geriau apšiltinti pastato išorę, tai fasado šiltinimas akmens vata Rockwool padės jums įgyvendinti norimus tikslus. Mineralinė vata Rockwool pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, todėl pasirinkę šią medžiagą tikrai nesuklysite. Jei norite daugiau sužinoti apie Rockwool mineralinę akmens vatą, apsilankykite svetainėje Rockwool.lt , kur rasite medžiagos aprašymą bei šiltinimo darbų ypatumus.

Fasado šiltinimas turi du tipus – nevėdinamąjį arba vėdinamąjį. Pastarosioms yra paliekamas tarpas orui tarp apdailos bei izoliacijos. Šio tipo dėka į sienas patekusi drėgmė daug greičiau džiūna ir sienoje nespėja susiformuoti pelėsis, todėl jei norite apsaugoti savo būstą nuo drėgmės, būtinai pasirinkite šį šiltinimo būdą.

Susiję straipsniai:

Valgomojo stalai: viskas, ką turite žinoti

Valgomojo stalai yra būtini baldai, kurie yra centrinė susirinkimo vieta valgant, bendraujant ir užsiimant įvairia veikla. Pasirinkus tinkamą virtuvės stalą, tai gali turėti didelę įtaką jūsų erdvės funkcionalumui ir estetiniam patrauklumui. Pateikiame keletą svarbiausių aspektų renkantis virtuvės stalą:

Plastikinių vejos bortelių privalumai

Siekiant gerai prižiūrimo ir vizualiai patrauklaus sodo, vejos apvadai atlieka svarbų vaidmenį. Jis ne tik fiziškai atskiria skirtingas sodo dalis, bet ir pagerina bendrą sodo estetiką. Iš įvairių medžiagų plastikiniai vejos apvadai, dažnai vadinami tiesiog „vejos borteliais”, išsiskiria savo universalumu, ilgaamžiškumu ir ekonomiškumu. Lengvas įrengimas ir ilgaamžiškumas Vienas svarbiausių plastikinių bortelių privalumų – paprastas montavimas. […]