Kaip išvengti spūsčių gyvenant Vilniuje?
Ar susimąstote kiek laiko sunaudojate kiekvieną rytą ir popietę keliaudami į darbą arba grįždami namo. Pagalvokite ir apie savo šeimos biudžeto dalį kuri tenka degalų išlaidoms. Sostinės gyventojams tai sudaro nemažą dalį jų pajamų nors ir jie uždirba daugiau nei regionų gyventojai. Bet svarbiausia ne tai, blogiausia kad prarandame brangų laiką kurį geriau praleistume su artimaisiais arba skirdami daugiau laiko laisvalaikiui ir poilsiui. Patarimų kaip taupyti 1 valandą laiko per dieną ir sumažinti šias išlaidas kone per pusę yra apstu tačiau ne visiems tinka vienodi sprendimai.
Pakeiskite gyvenamą vietą į tokią kuri yra arčiau darbovietės ir dažniausiai naudojamų viešųjų paslaugų – vaikų darželio ar mokyklos. Strategiškai parinkta vieta atsiperka per gana trumpą laiką nes taupome ne tik pinigus kuriuos išleidžiame kurui ir automobilio remontui bet ir gali padėti gyventi sveikiau. Ėjimas pėstute nuo 15 iki 30 minučių gali sudeginti vieną kitą šimtą kalorijų ir tai aktualu jei dirbate sėdimą darbą biure.
Pakeisti įpročius ne visiems pavyksta vienodai jei norime suderinti savo darbo grafiką tam kad išvengtume spūsčių piko metu iš ryto ir vakare. Vieniems kurie mėgsta keltis anksti iš ryto, paankstinti darbo laiką viena valanda gali nesukelti jokių problemų tačiau kitiems tai neįmanoma misija. Darbo grafiko perkėlimas į vėlesnes valandas padės išvengti spūsčių ne tik iš ryto bet ir vakare.
Pakeiskite priemones. Gyvenant Vilniaus senamiestyje ar centre nebūtinai reiškia kad privalote atsisakyti transporto priemonės, tačiau verta susimąstyti ar tikrai šeimai reikalingas automobilis. Taigi, jei kelionės poreikiai nėra dideli ir nusprendėte atsisakyti automobilio retkarčiais galėsite pasinaudoti automobilių nuoma Vilniuje gali būti viena iš išeičių. Dviratis, elektrinis paspirtukas ir elektrinis automobilis būtų daug geresni pasirinkimas nes leidžia aplenkti kamščius nelaukiant eilėse.