Kaip gaminamos betono čerpės

Molinių čerpių istorija siekia pačius seniausius laikus. Primityviomis priemonėmis ir medžiagomis gaminta stogo danga dabar yra pilnai automatizuotas procesas kurio valdymui užtenka vos keleto žmonių. Nuo molinių iki betoninių, tradicinių ir modernių formų ir spalvų pasirinkimas džiugina ir suteikia vartotojams laisvę rinktis. Ši stogo danga gali tarnauti daugiau nei 50 metų o tai yra kur kas ilgiau nei skardinė danga.

 

Gamybos procesas prasideda nuo sijoto smėlio. Mišiniui gaminti taip pat sunaudojami brokuoti gaminiai ir gamybos procese susidariusios atliekos. Technologai griežtai kontroliuoja mišinio kokybę nes kitaip labai lengva būtų nukrypti nuo normų ir sugadinti visą partiją naujos produkcijos. Drėgmė ir priemaišų, dumblo santykis neturi viršyti 10 proc. Sumaišyta masė juda konvejeriu kuris vibruoja ir pašalina pavienius akmenukus ir nesusimaišiusias, sulipusias mišinio daleles. Mišinys paruoštas maišymui su cementu. Reikiamos spalvos pigmentas sumaišomas su vandeniu ir įpilamas į betoną ir supylus į mišinį viskas gerai išmaišoma pramoninėse maišyklėse.

 

Čerpės paruoštos liejimui. Metalinės liejimo formos apipurškiamos aliejumi tam kad kaitinimo metu neprikibtų ir atvėsusios lengviau išsiimtų iš formos. Iš klampaus betono masės gamybos linija formuoja ilgą vientisą betono juostą kuri gula ant liejimo formų ir tuo metu yra tiksliai supjaustoma pagal reikiamą ilgį. Čerpių kraštus gražiai suformuoja iš abiejų pusių esantys trimeriai. Kiekvienas gaminys paženklinamas įspaudžiant pagaminimo data, pamainos numerį ir prekės kodą. Kaitinimo krosnyje gaminiai kaitinami nuo 4 iki 20 val., tai priklauso nuo čerpės storio, padengimo sluoksnio ir pan. Čerpėms atvėsus jos apipurškiamos impregnantu kad nepakeistu spalvos ir drėgmė pasišalintų per kitą pusę. Suskilusios, netaisyklingos formos gaminiai pašalinami kaip brokas. Čerpės sudedamos grupėmis ir aprišamos tvirtinimo juosta keliauja ant medinio padėklo į sandėlį paruoštos transportuoti į statybvietę.

Susiję straipsniai:

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

Efektyvi nuotekų valymo sistema ne tik užtikrina švarią aplinką, bet ir padeda išvengti sveikatai bei aplinkai potencialiai žalingo  poveikio. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius nuotekų valymo įrenginių priežiūros aspektus, siekiant išlaikyti jų efektyvumą ir ilgaamžiškumą. 1. Regularios valymo procedūros Nuotekų valymo įrenginių valymas turi būti atliekamas reguliariai. Įvairios dalelės ir nuosėdos gali trukdyti įrenginio veikimui bei […]

Gėlių stovai kiekvienuose namuose kuria ypatingą aplinką

Tikriausiai nėra namų, kuriuose nebūtų vienokio ar kitokio augalo. Kiekvienas žaliuojantis arba žydintis augalas namams suteikia ne tik jaukumo, bet ir gyvybės jausmą, taip pat pripildo teigiamos energijos bei deguonies. Kuo naudingi augalai namuose? Gera žinoti apie tai, kas teikia naudą ne tik estetiniui grožiui, bet ir mūsų sveikatai. Būtent tokias funkcijas ir atlieka augalai, […]