Kaip gaminamos betono čerpės

Molinių čerpių istorija siekia pačius seniausius laikus. Primityviomis priemonėmis ir medžiagomis gaminta stogo danga dabar yra pilnai automatizuotas procesas kurio valdymui užtenka vos keleto žmonių. Nuo molinių iki betoninių, tradicinių ir modernių formų ir spalvų pasirinkimas džiugina ir suteikia vartotojams laisvę rinktis. Ši stogo danga gali tarnauti daugiau nei 50 metų o tai yra kur kas ilgiau nei skardinė danga.

 

Gamybos procesas prasideda nuo sijoto smėlio. Mišiniui gaminti taip pat sunaudojami brokuoti gaminiai ir gamybos procese susidariusios atliekos. Technologai griežtai kontroliuoja mišinio kokybę nes kitaip labai lengva būtų nukrypti nuo normų ir sugadinti visą partiją naujos produkcijos. Drėgmė ir priemaišų, dumblo santykis neturi viršyti 10 proc. Sumaišyta masė juda konvejeriu kuris vibruoja ir pašalina pavienius akmenukus ir nesusimaišiusias, sulipusias mišinio daleles. Mišinys paruoštas maišymui su cementu. Reikiamos spalvos pigmentas sumaišomas su vandeniu ir įpilamas į betoną ir supylus į mišinį viskas gerai išmaišoma pramoninėse maišyklėse.

 

Čerpės paruoštos liejimui. Metalinės liejimo formos apipurškiamos aliejumi tam kad kaitinimo metu neprikibtų ir atvėsusios lengviau išsiimtų iš formos. Iš klampaus betono masės gamybos linija formuoja ilgą vientisą betono juostą kuri gula ant liejimo formų ir tuo metu yra tiksliai supjaustoma pagal reikiamą ilgį. Čerpių kraštus gražiai suformuoja iš abiejų pusių esantys trimeriai. Kiekvienas gaminys paženklinamas įspaudžiant pagaminimo data, pamainos numerį ir prekės kodą. Kaitinimo krosnyje gaminiai kaitinami nuo 4 iki 20 val., tai priklauso nuo čerpės storio, padengimo sluoksnio ir pan. Čerpėms atvėsus jos apipurškiamos impregnantu kad nepakeistu spalvos ir drėgmė pasišalintų per kitą pusę. Suskilusios, netaisyklingos formos gaminiai pašalinami kaip brokas. Čerpės sudedamos grupėmis ir aprišamos tvirtinimo juosta keliauja ant medinio padėklo į sandėlį paruoštos transportuoti į statybvietę.

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]