Verslas

Ką svarbu žinoti gabenant vaistus ir medicininius preparatus?

gpp

Gabenant medicininius preparatus ir vaistus reikia laikytis ne tik ypatingų saugumo reikalavimų, bet ir surasti tinkamus vežėjus, kurie turi specialią techniką ir įrangą, bei licenciją, leidžiančią gabenti tokio tipo krovinius, iš anksto planuojant jo vežimo maršrutą. Logistikos ir ekspedijavimo įmonės organizuoja specialų transportą, kuriame būtų galiam kontroliuoti temperatūrą, nes vaistai ir medicininiai preparatai yra itin jautrūs jos pokyčiams.  Todėl labai svarbu suplanuoti pervežimo maršrutus, taip kad nesusidarytų jokių ilgų prastovų ir jis į nurodytą vietą būtų pristatytas numatytu laiku be jokių vėlavimų. Taip siekiama užtikrinti nepertraukiamą, kokybišką tarpmiestinį ir tarptautinį pervežimą, vadovaujantis GPP sertifikavimo standartu.

GPP – geros platinimo praktikos sertifikatas (angl. GDP – Good distribution practice), kuriame reglamentuojamos taisyklės ir reikalavimai, kurių privalo laikytis tiek farmacinių produktų gamintojai, tiek platintojai, tiek vaistus gabenančios logistikos bendrovės. GPP padeda užtikrinti, kad būtų išsaugota tinkama vaistų  ar medicininių preparatų kokybė ne tik transportavimo metu, bet ir visais jų gamybos ir  tiekimo grandinės etapais, pradedant gamintoju ir baigiant pardavimo vieta.. Minėtame GPP sertifikate yra aprašytos pagrindinės taisyklės, visos būtinos sąlygos ir nustatytos būtinos higienos normos bei reikalavimai, kurių privaloma laikytis transportuojant vaistus ir medicininius preparatus, kad nepakistų jų kokybė ir krovinys būtų tinkamas realizacijai.

Logistikos ir ekspedijavimo įmonė ne tik turi garantuoti, jog laikysis nustatytų reikalavimų krovinių gabenimui, bet ir informuoti 24/7 apie krovinio būseną transportavimo metu. Taip transportavimo paslaugų užsakovas gali būti garantuotas ir nuotoliniu būdu realiu laiku stebėti krovinio judėjimą ir planuoti kada tam tikra vaistų ar medicininių preparatų siunta pasieks tiekėjus ar prekybos vietą.