Ką apie kaminus bei dūmtraukius turi žinoti kiekvienas?

Pasak atliktų tyrimų bei statistinių duomenų, daugumos namų šeimininkų požiūris į namų šildymo sistemą yra labai nerūpestingas. Siekiant užtikrinti šilumą namuose ir pirkdami naujus šildymo įrenginius, klientai per mažai dėmesio skiria dūmtraukiams ir kaminams, dėl ko dažnai kyla pavojus jų namui bei turtams. Kad išvengti visų nemalonumų, ką privalo žinoti kiekvienas namų šeimininkas? Ką apie kaminus bei dūmtraukius turėtų žinoti visi?

Šildymo įrenginių pardavėjai bei specialistai pastebi, jog dauguma klientų teieško kaip kuo daugiau sutaupyti ir labai gaili pinigų aukštai įrenginio kokybei. Toks elgesys dažniausiai turi daugybę pasekmių, tokių kaip besilydantis kaminas, kenksmingų medžiagų patekimas į namus, gaisro pavojus. Pagrindinė to priežastis: visos lėšos yra skiriamos katilui, o kaminas bei kiti įrenginiai lieka šešėlyje. Toks pirkėjų neapdairumas sukuria prastą šildymo sistemą, kadangi įrenginių galingumas ir suderinamumas labai skiriasi. Šildymas bus neefektyvus ir taršus, kadangi pigus kaminas ar dūmtraukis nėra suderintas su brangiu katilu.

Visi katilai ir dūmtraukiai yra skirstomi pagal jų pagaminimo medžiagas. Geriausi ir populiariausi yra betoniniai bei metaliniai dūmtraukiai, tačiau daug dėmesio taip pat susilaukia ir moliniai, keramikiniai bei plastikiniai kaminai. Kiekvieno montavimo būdas yra kitos. Vieniems reikia apsaugos nuo korozijos bei kito neigiamo gamtos poveikio, kad būtų užtikrintos kuo geresnės šiluminės savybės. Jeigu dėl keistos namo padėties jums tenka montuoti dūmtrauki nepatogioje vietoje, tam galite nusipirkti dvisienį dūmtraukį, kadangi jis yra patogiai pritvirtinamas prie išorinės jūsų namo sienos tais atvejais, kai montavimo į vidų galimybės tiesiog nėra.

Kai pažvelgiame į visą šią informaciją, nuspręsti, kuris kaminas ar dūmtraukis yra geresnis yra sunki užduotis. Labai daug taip pat priklauso ir nuo jūsų būsto, kadangi kiekvienas kaminas turi savo teigiamų bei neigiamų savybių. Jeigu jums atlikti tinkamą sprendimą yra itin sunku, pats universaliausias kaminas, kurį galite nusipirkti yra metalinis. Ypač gyvenant Lietuvoje, tai yra puikus pirkinys, kadangi jis pagamintas specialiai tam, kad be jokio žalos atlaikytų nuolatines temperatūrų kaitas. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą metalą, kuris tiks jūsų namams ir nesukels pavojaus nekilnojamam turtui. Patys populiariausi yra plieniniai dūmtraukiai, kadangi metalo izoliacinės savybės bei tinkamas storis labiausiai tinka lietuviškiems namams.

Tačiau perkant kaminą žinokite, kad didžiausias pasirinkimas ne visada yra geriausias. Ieškokite tokio dūmtraukio, kuris atitiktų jūsų namų šildymo galingumą.

Kai nusipirksite naują kaminą, nepamirškite jį prižiūrėti ir valyti. Jį nusipirkę gausite tai, ko ieškojote tik tada, jeigu pasistengsite jį išvalyti bent kartą per 6 mėnesius. Deginamas kuras taip pat turi didelę įtaką: kuo ekologiškesnis kuras, tuo mažiau teršiate savo kaminą bei gamtą.

Turite klausimų, susijusių su dūmtraukiais? Kreipkitės į mus – mielai atsakysime ir pagelbėsime!