Ivano Medvedevo tapybos paroda “Praėjusio šimtmečio VILNIUS”

Šių metų spalio 27 dieną 17.00 valandą LIETUVOS TEATRO, MUZIKOS IR KINO MUZIEJUS KVIEČIA į Ivano Medvedevo tapybos parodą “Praėjusio šimtmečio VILNIUS”. 

Ivano Medvedevo tapybos paroda
Ivano Medvedevo tapybos paroda “Praėjusio šimtmečio VILNIUS”

Parodoje eksponuojami dailininko Ivano Medvedevo tapybos darbai iš ciklų „Vilnius” ir „Palanga”. Tai praeito šimtmečio viduryje sukurti miesto ir gamtos peizažai. Šiandienos miestas įgavęs visai kitokį pavidalą – daugelio nutapytų pastatų jau nėra, gatvės vadinamos kitais vardais, – tad šie darbai reikšmingi ne tik meniniu, bet ir istoriniu požiūriu. Autentiškumu išsiskirianti menininko tapyba alsuoja praeities dvasia. Nepaisant skirtingos technikos – dailininkas liejo akvareles, kūrė darbus mišria technika, kartais naudojo švitrinį arba kreidinį popierių, tušą – jo darbai išsiskiria lyriškumu ir plastiškumu.

I. Medvedevas gimė 1913 metais Satkoje, Čeliabinsko srityje, Rusijoje. 1946 metais baigė architektūros studijas, Leningrado dailės akademijoje, kur jam dėstė Levas Rudnevas,Josifas Langbardas, S. Abugajevas ir Konstantinas Rudakovas.