Italams „Joycut“ – Lietuva antrieji namai po Italijos

Vakar, liepos 14 dieną, menų fabrike „Loftas“, renginių serijoje „UBER pristato: LRT Opus gyvai“, savo pasirodymą Vilniuje surengė populiari Italijos elektronikos grupė „Joycut“. Tai buvau jau trečiasis italų koncertas Vilniuje ir „Lofte“. Pasak vaikinų, Lietuva jiems taip patinka, jog šią šalį jie jau gali įvardinti antraisiais savo namais.

„Trys geriausios šalys, kuriose mums labiausiai patinka groti ir būti yra Lietuva, Japonija ir Islandija“, – viešėdami Lietuvos sostinėje kalbėjo „Joycut“ nariai.

"JoyCut" Vilniuje
“JoyCut”

Šįkart Vilniuje jie buvo itin trumpai – atskridę trečiadienio vakarą kone iškart po koncerto „Joycut“ išvyko į Latviją, kur gros „Positivus“ muzikos festivalyje. Šis festivalis ir buvo pagrindinis italų kelionės į Baltijos šalis tikslas, tačiau ankstesnių koncertų metų itin susidraugavę su „Lofto“ komanda ir pamilę Lietuvą, jie spontaniškai nusprendė pakeliui į Latviją vieną pasirodymą surengti ir Vilniuje.

„Joycut“ bei „Loftą“ sieja ir daugiau bendrų taškų – jų vadybininkė Katia Giampaolo yra Bolonijos miesto muzikos klubo „Estragon“ vadovė, o šis klubas ir „Loftas“ šiemet kartu tapo tarptautinio „Europavox“ projekto dalimi.

Nors šios viešnagės metu „Joycut“ vaikinai neturėjo daug laisvo laiko, iš Vilniaus jie ir vėl išsivežė tik pačius geriausius įspūdžius. Ankstesnių koncertų metu jau išmaišę sostinės senamiestį, užkopę ant Gedimino kalno, šį kartą italai tespėjo išbandyti „Drama Burger“ virtuvę ir duoti kelis interviu žurnalistams.

Vakare užlipę ant „Lofto“ scenos „Joycut“ susirinkusiai publikai atidavė visą savo energiją. Atlikę populiariausius ir naujus kūrinius, po pasirodymo jie neabejojo – į Vilnių dar sugrįš ne kartą.

Italų pasirodymą Vilniuje apšildė Lietuvoje gyvenantis škotas sceniniu vardu „Melvitronica“. Jį „Lofto“ komanda atrado šį pavasarį vykusiame muzikos inkubatoriuje „Novus“, kur talentingas vaikinas pasirodė taip puikiai, jog pateko į konkurso finalą.

Jau trečiajį, bet nepaskutinį koncertą Vilniuje surengusią „Joycut“ grupę sudaro vokalistas, kompozitorius, idėjinis lyderis Pasquale Pezzillo ir būgnininkai Gaël Califano bei Giannicola Maccarinelli. Elektronikos, post-rocko ir dark-wave trio iš Italijos jau spėjo apkeliauti pusę pasaulio ir groti vienoje scenoje su tokiomis muzikos žvaigždėmis, kaip „Editors“, „Arcarde Fire“, „The Chemical Brothers“, „Art Brut“, „Modest Mouse“ ir kitomis.

Daugiau informacijos: www.menufabrikas.lt