Gyvūnų prieglaudos sulauks gyvūnų „maisto banko“ dovanų

Dešimt Lietuvoje veikiančių gyvūnų prieglaudų jau netrukus sulauks gyvūnų maisto lauknešėlių, kurie bus suaukoti per labdaros akciją, rengiamą bendrovės „Mars Lietuva“ ir prekybos tinklo „Rimi“. Prieglaudų atstovai nekantriai laukia paramos: maisto beglobiams gyvūnams trūksta visada, tad nė viena auka nenueina veltui.

„Gera daryti gera“, – skelbia akcijos organizatoriai ir ragina pirkėjus paaukoti gyvūnams skirtų produktų. Akcija startuoja lapkričio 8 d. ir tęsis iki 2019 m. sausio 1 d. Didžiausiose „Rimi“ parduotuvėse pirkėjai ras specialias dėžes, į kurias galės sudėti nupirktą gyvūnams skirtą maistą. Paaukoti produktai 1–2 kartus per savaitę bus surenkami ir paskirstomi dešimčiai įvairiuose Lietuvos miestuose įsikūrusių prieglaudų.

„Gyvūnų maisto trūksta, jo reikia visada. Tai nėra kažkas vienkartinio, kaip baldas – įsigijai ir turi. Vien mūsų prieglaudai per mėnesį reikia apie 70 kg sauso ir apie 150-200 skardinių šlapio kačių ėdalo, tad nesunku įsivaizduoti, kiek gyvūnų maisto reikia daugumai šalyje veikiančių analogiškų įstaigų. Niekada nelieka nepanaudoto gyvūnų maisto – jei jo viso neprireikia prieglaudai, dalijamės su vargingiau gyvenančių žmonių, besirūpinančių beglobiais gyvūnais, bendruomene“, – sako gyvūnų globos organizacijos „Naminukai“ vadovė Goda Smilgė.

„Viena iš svarbiausių bendrovės „Mars Lietuva“ veiklos krypčių – gyvūnų gerovė ir atsakinga šeimininkystė. Net ir namuose ne visada paprasta pasirūpinti augintiniais – žmonėms vis dar trūksta informacijos apie tinkamą gyvūnų priežiūrą ir mitybą. O prieglaudose globojamiems augintiniams dėmesio tenka mažiau, todėl tokios akcijos kaip ši – galimybė bent nedidele dalele prisidėti prie jų gerovės“, – pažymi „Mars“ Korporacinių reikalų direktorė Baltijos, Balkanų ir Adrijos jūros regionams Skaistė Sruogaitė.

Praėjusiais metais per analogišką akciją buvo suaukota daugiau nei 2000 kg kačių ir šunų ėdalo, jo pakako net 1200 gyvūnų.

„Kokybiško maisto kiekvieną dieną stokoja tūkstančiai gyvūnų prieglaudose, tad kiekviena mūsų auka gyvūnams bus labai svarbi pagalba. Džiaugiamės, kad į įvairias iniciatyvas aktyviai įsitraukia ir mūsų darbuotojai, kurie reguliariai nuveža globojamoms draugijoms trūkstamų prekių ir produktų, prisideda prie jų veiklos savanorišku darbu“, – sako „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė.

Akcijos metu surinktas gyvūnų maistas atiteks dešimčiai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Ukmergėje ir Kėdainiuose įsikūrusių gyvūnų prieglaudų.

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]