Ketvirtadienis , rugpjūčio 22 2019
Pagrindinis / Gyvenimas / Golbolo olimpiniai čempionai Vilniaus sporto mugėje išmėgino kitas sporto šakas

Golbolo olimpiniai čempionai Vilniaus sporto mugėje išmėgino kitas sporto šakas

Sostinėje vykusiame Vilniaus sporto festivalyje iš Rio parolimpinių žaidynių auksą parvežę aklųjų ritulio arba golbolo rinktinės nariai ne tik sudalyvavo diskusijoje, bet ir susipažino su daugeliu kitų čia pristatytų sporto šakų.

Didžiausio sporto ir sveikatingumo renginio Vilniaus sporto festivalio „Skynet“ konferencijoje „Active Training“ praėjusį sekmadienį dalyvavo ir Lietuvos parolimpiečiai. Kartu su lengvaatlečiu Mindaugu Biliumi diskusijoje apie neįgaliųjų sporto iššūkius pasakojo golbolo parolimpiniai čempionai Mindaugas Suchovejus, Justas Pažarauskas ir Mantas Brazauskis.

Pasibaigus konferencijai M. Bilius išskubėjo savo reikalais, tuo tarpu aklųjų riedulio rinktinė lydima festivalio organizatorių patraukė į „Litexpo“ parodų centro 5-ąją salę, kur vyko sporto klubų mugė. Nemažą dalį čia pristatomų sporto šakų patys išmėgino ir golbolo žaidėjai.

Manto Gudzinevičiaus nuotr.
Manto Gudzinevičiaus nuotr.

Itin šiltai parolimpiniai čempionai buvo sutikti žolės riedulio stende, kur ne tik išmėgino sumažintą, salei pritaikytą žaidimo versiją, bet ir gavo dovanų porą žolės riedulio lazdų bei kamuoliukų. Netrukus parolimpiečiai gavo progą palyginti tai su kita gimininga sporto šaka – Vilniaus „Hockey Punks“ klubo stende juos pasitiko ledo ritulio entuziastas Gabrielius Liaudanskas-Svaras bei „Hockey Punks Academy“ treneris Šarūnas Kuliešius, kurie išmokė akluosius taisyklingai smūgiuoti ritulį į ginamus vartus. „Hockey Punks“ vyrai taip pat pakvietė parolimpiečius po festivalio apsilankyti tikroje jų treniruotėje ant ledo.

Daug laiko golbolo rinktinės žaidėjai praleido prie greta įsikūrusių šaudymo iš lanko ir šratasvydžio stendų, kur gavo progos susipažinti su tikro dydžio ir svorio naujausių šaunamųjų ginklų kopijomis, pašaudyti į takinį. Vyrai pamėgino lanko strėle numušti ant manekeno galvos padėtą obuolį. Padaryti to nė vienam nepavyko, tačiau kelis kartus strėlės skriejo visiškai šalia.

Parolimpiečiai buvo supažindinti ir su vienu įdomiausių mugės eksponatų – plaukimo treniruokliu, kur kovodamas prieš reguliuojamo stiprumo srovę išties plaukikas nejuda iš vietos. Jie taip pat išmėgino oro akrobatikos juostų tvirtumą, apžiūrėjo didžiuosius šachmatus, o itin daug juoko ir geros nuotaikos sukėlė „Emovents.lt“ pripučiamo kubo vertimas būnant jo viduje.

Vilniaus festivalio sporto klubų mugėje šiemet dalyvavo virš šimto įvairiausias sporto šakas atstovaujančių klubų ir organizacijų. Pilną jų sąrašą rasite festivalio tinklapyje www.sportofestivalis.lt.

Prie didžiausio sporto ir sveikatingumo renginio organizavimo prisidėjo Kūno kultūros ir sporto departamentas, Vilniaus miesto savivaldybė, „Reebok“, „Brasa CrossFit“, „Skynet“ bei Lietuvos galiūnų federacija. Festivalį organizavo Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Taip pat skaitykite

TOP 10 stilingos moters paslapčių

Balansuojant tarp savo karjeros, šeimos ir laiko sau, kasdien žengti pro duris atrodant stilingai iš ...