Eglės Ridikaitės paroda „Paskutinis susirinkimas“

Maloniai kviečiame į Eglės Ridikaitės parodos „Paskutinis susirinkimas“ atidarymą, kuris vyks lapkričio 24 dieną 18.00 valandą VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“. Projektą galima pamatyti iki 2015 metų gruodžio 12 dienos.

Personalinėje parodojePaskutinis susirinkimas” Eglė Ridikaitė pristato savo tapybos darbus, kuriuose menininkė apmąsto vaikystę ir savo kaip motinos vaidmenį.Paskutinis Susirinkimas” – paroda kurianti ir reflektuojanti tam tikrą menininkės gyvenimo bei kasdienybės naratyvą. Autobiografiškos ir melancholiškumu persmelktos istorijos, atsidūrusios trafarete (ir formaliąja, ir konceptualiąja prasme), įgauna naujus gyvavimo scenarijus.

Eglės Ridikaitės paroda
Parodos fragmentas (organizatorių nuotr.)

Eglės Ridikaitės tapybai būdingas savitas nostalgiškai žaismingas žvilgsnis į kasdienybę, artimą aplinką ir buitį. Šis žvilgsnis susipynęs su trafaretinės tapybos (purškybos) specifika, tampa savotišku Ridikaitės braižu, kurį menotyrininkas Kęstutis Šapoka, apibūdindamas menininkės kūrybą, pavadina stilizuoto arba skurdaus hiperrealizmo stiliumi.

Tapytoja Eglė Ridikaitė (g. 1966 m.) studijavo tapybą Vilniaus Dailės akademijoje. Nuo 1993 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje bei rengia personalines parodas. 2014 m. Eglė Ridikaitė laimėjo geriausios menininkės titulą šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius-2014“.

Galerijos Artifex darbo laikas: II – V 12 – 18; VI 12 – 17.

Adresas: Gaono g. 1, Vilnius