Dekoratyvinių moliūgų sėklos

Moliūgai – viena seniausių daržovių pasaulyje. Jie buvo žinomi jau senajame Egipte bei Romoje, o Kinijoje turėjo daržovių karaliaus titulą ir buvo auginami imperatoriaus dvare bei kilmingųjų soduose. Meksikoje moliūgus augino dar 3 tūkstančiai metų prieš mūsų erą. Jau tada šias daržoves vartojo ne tik maistui, bet ir dekorui, iš jų buvo pjaustomos vazos bei kitos dekoratyvinės puošmenos.

Dekoratyvinis moliūgas – vienas iš nereikliausių augalų, dėl to, kad gana plačiai paplitęs tiek užsienyje, tiek mūsų šalyje. Dekoratyvinės moliūgų veislės buvo išskirtos tik sodo sklypui puošti. Jų atrankos procese nebuvo atsižvelgta į standartines skonio savybes, todėl maisto produktams šių rūšių vaisiai nenaudojami.

Auginimas iš sėklų

Iš sėklų išauginti dekoratyvinį moliūgą tikrai nėra sunkiau, nei auginti tradicines valgomąsias ir pašarines veisles. Tiesiog reikia žinoti kelias subtilybes ir jomis vadovautis.

Sėjami dekoratyviniai moliūgai taip pat, kaip ir valgomieji – sėklos sėjamos tiesiai į dirvą, arba išauginami daigai. Lygiai kaip ir valgomieji, dekoratyviniai moliūgai taip pat jautrūs šalnoms bei drėgmės trūkumui.

Jei sėklas perkate specializuotoje parduotuvėje, jų daigumo parametrai būna jau patikrinti mirkymo ar sėjos metu. Šios sėklos yra sveikos ir kokybiškos. Savarankiškai surinktas bei paruoštas sėklas privaloma dezinfekuoti kalio permanganato tirpale. Norėdami pasiekti greitesnį dygimą, prieš sėdami, sėklas pamirkykite bet kuriame augimo stimuliatoriuje ar tradicinės medienos pelenų tirpale.

Jeigu siekiate auginti grynaveislius moliūgus, pasistenkite, kad šalia neaugtų aguročiai ar agurkai, nes jie tos pačios šeimos nariai, todėl apsidulkins, o tai turės įtakos moliūgo formai. Jei ant sėklų pakuotės nurodyta F1 arba F2, vadinasi, tai yra hibridas. Jeigu jam augimo sąlygos bus ne itin palankios, jis vėliau būtinai atsigims į savo tėvus ir jau bus kitoks, todėl galima nusivilti arba kaip tik sužinoti, iš kokių moliūgų buvo sukurtas hibridas.

 

 

 

 

Susiję straipsniai:

Oro kondicionieriai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Oro kondicionieriai yra neatskiriama gyvenamojo ar komercinio pastato dalis, kuri padeda palaikyti optimalią temperatūrą ir oro kokybę. Renkantis tinkamą oro kondicionierių svarbu žinoti kelis patarimus, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius, biudžetą ir patalpą. Oro kondicionierių tipai: kokie yra populiariausi? Yra ne vienas oro kondicionierių tipas, dėl to renkantis tinkamiausią Jums, gali būti […]

Nauji butai Vilniuje prie Vingio parko: ar jie verti dėmesio? 

Vilnius, Lietuvos sostinė, tampa vis daugiau žmonių pritraukiančia vieta, o nauji butai prie Vingio parko skatina juos įsigyti ne tik dėl puikios vietos, bet ir dėl modernių statybinių sprendimų. Ši šiuolaikinė gyvenamoji zona suteikia unikalią galimybę žmonėms, ieškantiems komfortiško ir stilingo gyvenamojo būsto, tačiau norintiems būti šalia gamtos ir miesto širdies. Kodėl verta pasidomėti naujais […]