Darbo rūbų spintelės

Kiekvieno darbdavio pareiga rūpintis savo darbuotojų sveikata ir saugumu. Dalinai šį tikslą padeda pasiekti darbuotojų aprūpinimas tinkamais darbo drabužiais.  Kai kurių profesijų atstovai darbo drabužius dėvėti privalo, kitų gali dėvėti ne privalomai, o pasirinktinai.  Kartu su darbo drabužių įsigijimu, reikia pagalvoti ir apie jų laikymą bei persirengimo sąlygų sudarymą. Tam dažniausiai statomos darbo rūbų spintelės, kurių pasiūla ir įsigijimo galimybės aptariamos šiame straipsnyje.

Darbo rubų spintelės >>

Spintelių paskirtis

Spintelės darbo drabužiamsĮmonėse, kuriose darbuotojai privalo vilkėti specialius darbo rūbus, pagal  saugos ir sveikatos reikalavimais, turi būti ir persirengimo kambarys su užrakinamomis spintelėmis. Darbo rūbai – tai striukės, kombinezonai, liemenės, švarkai, kepurės, kelnės, bridžai. Taip pat darbo rūbais galima laikyti ir batus, pirštines, kitus rūbus, kurie yra pagaminti specialiai darbui ir yra skirti apsaugoti nuo kenksmingų medžiagų, smūgių, vėjo, šalčio ar drėgmės. Juos dėvi  farmacininkai, automobilių remonto ar gamybos įmonių darbuotojai, statybininkai, žemės ūkio ir daugelio kitų profesijų darbuotojai.  Darbo rūbų spintelė dažnai padalinta į atskiras spinteles, jose atskirai laikomi darbo rūbai arba rūbai ir batai, kurie paliekami spintelėje persirengus darbiniais rūbais. Spintelių skyriai taip pat reikalingi nešvarių darbinių rūbų atskyrimui nuo švarių. Pagal nustatytus reikalavimus, kai darbuotojas darbuojasi su cheminėmis ar kitokiomis kenksmingomis žmogui medžiagomis ar dideliuose nešvarumuose,  jam turi būti atskira skirta atskira spintelė ir kasdieniniams drabužiams.

Spintelių rūšys

Gamintojai siūlo įvairių rūšių darbo rūbų spinteles. Pagal durų skaičių būna vienų, dviejų, keturių, šešių durų rūbų spintelės. Vartotojas gali pasirinkti ir pagal tai, į kurią pusę atsidaro durelės, kas padeda pritaikyti spinteles prie persirengimo kambario erdvės specifikos. Taip pat būna įvairių korpuso dydžio spintelių, spintelės su kojomis, be kojų, su skersinėmis pakabomis arba be jų.

Paprastai spintelių viduje yra lentynos, kabliukai, ventiliacinės grotelės.  Siekiant apsaugoti  darbuotojų drabužius, darbo rūbų spintelės rakinamos spynomis.

Taigi, gamintojai siūlo įvairiausias darbo rūbų spinteles, kurias galima įsigyti ir internetu. Renkantis darbo rūbų spinteles patartina vertinti jų atitikimą saugos reikalavimams, patogumą, kokybę bei universalumą.