Aleksandro Vozbino tapybos paroda „Urbi et Orbi“

2016 metų lapkričo 22 dieną, antradienį, 17.00 valandą maloniai kviečiame į Aleksandro Vozbino tapybos parodos „Urbi et Orbi“ atidarymą LDS galerijoje „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius.

Aleksandro Vozbino pamąstymai:

Apie kūrybą:

Ar rašytum, ar tapytum –  bandai išsiaiškinti daikto, reiškinio, proceso esmę. Aiškiniesi, kol nepasidaro visiškai aišku. Arba tampa visai neaišku.

Vyksta virsmas, kai iš nebūties gimsta grimasa, kurią aš linkęs vadinti paveikslu.

Aleksandro Vozbino tapybos paroda „Urbi et Orbi“
Aleksandro Vozbino tapybos paroda „Urbi et Orbi“

Šis varginantis procesas susijęs su regos iškraipymais ir defektais, judesio motorikos konvulsijomis. Taip pat sąmonės ir pasąmonės perturbacijomis ir periodiška vertybių sistemos kaita. Išvardintų faktorių kombinacijos sąlygoja išgimdytų grimasų (toliau –  paveikslų) įvairovę ir įtaigą.

Kai paveikslų kiekis viršija rankų-kojų pirštų skaičių, atsiranda pagunda klasifikuoti, kilnoti, dėlioti į stalčiukus ir kažkaip įvardinti.

Apie parodą:

Šį kartą savo nekuklaus darbo rezultatą pavadinau ,,Urbi et Orbi“ („Miestui ir Pasauliui“)  t.y. – VISIEMS ŽINOTI!

Šį pavadinimą pasiskolinau iš Šv. Petro įpėdinių kreipimosi tradicijos, pasiekusios mus iš Antikos laikų.

MIESTĄ traktuoju, kaip sociumą, tam tikrą organizuotą struktūrą. Polis (gr.) – civilizacijos sąlyga.

PASAULIS – sąvoka, apimanti ne tik įvairias erdvės ir laiko apraiškas. Bet ir pažinimo galimybes: nuo jutiminių dalykų iki visiškos transcendencijos …

Kai kurie sutinkami personažai:

MOTERIS. Tai esybė, įkūnijanti materijos ir dvasios dualizmą. Nepasiduodanti pažinimui. Tai substancija, jungianti anapusinį ir šį pasaulius. Tai, kas nepažinu – vilioja, gundo ir svaigina…

KATINAS. Žavus R.Kiplingo aprašytas gyvūnėlis, kuris vaikšto vienas. Sektinas laisvo ir nepriklausomo judėjimo pavyzdys. Jei būtų didesnis, ko gero, suėstų jį maitinantį Homo Sapiens’ą.

PAUKŠČIAI. Efemerinės būtybės. Kai kurie primena fėjas. Čia yra, čia nėra… Pasitaiko retkarčiais nutverti už uodegos. Pasekmės sunkiai prognozuojamos.

Apie tapybą:

Poliui Sezanui tapyba buvo būdas pažinti pasaulį.

Man tapyba yra būdas pereiti iš realybės į transcendenciją.

Susiję straipsniai:

Greitasis pasimatymų maratonas – galimybė rasti savo sielos draugą

Visi žmonės nori mylėti bei būti mylimi. Tai yra normalu. Tačiau lygiai taip pat įprasta, kad rasti savo sielos žmogų, partnerį, kuris bus visada šalia – nėra labai paprasta. Dažnai reikia susitikti su šimtais žmonių, kol galiausiai pavyksta rasti savą žmogų. Viena iš greitų galimybių jo paieškoms yra speed dating Vilnius. Sostinėje renkasi patys įdomiausi […]

Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). „Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui […]