­7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2015: Tema: „Error“ {Klaida}

2015 metų spalio 22 dieną (ketvirtadienį), 18.00 valandą, Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“, I aukšte (adresas Maironio g. 3) atidaroma ­7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė 2015.

7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė yra tęstinis tarptautinis nekomercinis meno projektas. Tarptautinė Vilniaus dailininko knygos trienalė periodiškai organizuojama nuo 1997 metų ir yra viena svarbiausių šiuolaikinės „dailininko knygos“ parodų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Jos tarptautinis aktualumas susijęs su labai aukšta Trienalės kokybe ir vis didėjančiu susidomėjimu „dailininko knyga“ kaip tarpdisciplininiu menu.

Dailininko knygos trienalė yra idėjų bankas tiek knygos menininkams, tiek tipografams, konceptualaus ir instaliatyvaus meno kūrėjams, dėstytojams ir studentams. Dailininko knygos trienalė – edukacinis projektas, supažindinantis su pasaulio menininkų „dailininko knygos“ idėjų, struktūrų, formų ir knygų įrišimų įvairove, atsižvelgiant į kiekvienos šalies ypatumus ir mokyklas.

knygos trienalė 2015

Per 18 Trienalės metų dailininko knygas atsiuntė daugiau nei 2000 menininkų iš 93 pasaulio šalių, bet eksponuoti parodose tarptautinė žiuri atrinko tik geriausius 828 menininkus iš 64 šalių. Trienalės eksponuotos ne tik Vilniuje, Nidoje, bet ir daug kartų Leipcige, taip pat Frankfurte, Hamburge, Rheine (Vokietijoje), Lilyje (Prancūzijoje), Silkeborge (Danijoje), Venecijoje (Italijoje), Seule (Pietų Korėjoje), Halmstade (Švedijoje) bei Zalcburge (Austrijoje).

7-oji Vilniaus tarptautinė dailininko knygos trienalė, kurioje rodomos 115 menininkų iš 31 šalies dailininko knygos, buvo eksponuota Leipcigo knygų mugėje ir muziejuje „Leone“ Verčelio mieste, Italijoje. Po parodos Vilniuje ji 2016 metų sausį iškeliaus į Hamburgą, į „Museum der Arbeit“, o rugpjūčio mėnesį bus eksponuojama Nacogdoches, Teksase, JAV.

Šios dailininko knygos trienalės tikslas – išprovokuoti menininkus mąstyti ir paskatinti kurti keista tema – „Klaida“. Klaidos vaidina svarbų vaidmenį tiek mūsų asmeniniame, tiek kūrybiniame, tiek valstybės gyvenime. Daugelis atradimų buvo padaryta tarsi per klaidą. Didžiausia sėkmė gali užgriūti kaip lavina… O tai, kas mums atrodė klaida ar nesėkmė, praėjus tam tikram laikui pasirodo esąs didžiausias atradimas. Klaidos, kai dėl žemėlapio ar navigacijos problemų nukeliauji ne ten, kur buvai nusprendęs, bet ten, kur tikrai norėjai atsirasti, į kur atvykus ir nesinori išvažiuoti ‒ tai vis tie nenumatyti, nesuplanuoti džiaugsmai ir atradimai. O kur vadinamosios mąstymo klaidos, mūsų tabu, stereotipai, mus kankinančios fobijos. Ar ne laikas į visa tai pasižiūrėti kitomis akimis, nebijant suklysti?

Trienalės organizatorius – VšĮ „Bokartas“

Trienalės kuratorius – Prof. Kęstutis Vasiliūnas

Trienalės partneriai:

Vilniaus dailės akademija, Grafikos katedra;
Galerija „Globus“, Leipcigas, Vokietija;
Città di Vercelli / Verčelio miestas, Italija;
Galerija „Titanikas“, Vilnius;
BuchDruckKunst e.V., Hamburgas, Vokietija;
„The Cole Art Center“, Nacogdoches, JAV.

Pagrindinis projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

Informacinis rėmėjas – http://artistsbook.lt/abc-news/

Maloniai kviečiame apsilankyti!

Spaudos konferencija: spalio 22 dieną 17.00 valandą.

Parodos atidarymas: spalio 22 dieną 18.00 valandą.

Paroda veiks: 2015 metų spalio 22 – lapkričio 21 dienomis.

Darbo laikas: II-VI 12-18 val. VII-I ir valstybinių švenčių dienomis nedirbame

Susiję straipsniai:

Kaip atliekamas plaukų šalinimas lazeriu belladerma.lt klinikoje

Plaukų šalinimas lazeriu belladerma.lt klinikoje tapo populiariu ilgalaikio plaukelių šalinimo ir lygios odos užtikrinimo metodu. Ši neinvazinė procedūra nukreipta į plaukų folikulus koncentruota lazerio energija, kuri stabdo plaukų augimą. Štai kaip atliekamas plaukų šalinimas lazeriu: Daugiau: https://www.belladerma.lt

Kaip pasirinkti moteriškus maudymosi kostiumėlius

Išsirinkti tobulą maudymosi kostiumėlį gali būti įdomi, bet kartais sudėtinga užduotis. Kadangi yra tiek daug stilių, spalvų ir modelių, būtina atsižvelgti į keletą veiksnių, kad rastumėte geriausią maudymosi kostiumėlį, kuris puošia jūsų figūros tipą ir atitinka jūsų poreikius. Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamą moterišką maudymosi kostiumėlį: