Kai natūraliai susilaukti vaiko nepavyksta… Kas toliau?

Vis daugiau porų visame pasaulyje susiduria su reprodukcinės sistemos sutrikimais. Šeimoms, kurios svajojo apie savo vaiką, tai išties skaudus smūgis, kuris gali įtakoti net ir poros tarpusavio santykius. Tokiu metu svarbiausia neatitolti nuo antrosios pusės, palaikyti vienas kitą. Būtina suvokti, kad Jūs ne vieni, kurie susidūrė su sunkumais pastojant, ir žinoti, jog atlikus tyrimus ir paskyrus tinkamą gydymą, galima sėkmingai susilaukti savo palikuonių.

Kalbėti šia tema mūsų šalyje poroms vis dar ypač skaudu bei nedrąsu, todėl dažnai šios problemos yra slepiamos ir nutylimos. Dėl to šeimos, negalinčios susilaukti vaikų, gali galvoti, jog šioje situacijoje atsidūrė tik jie vieni. Šis požiūris klaidingas, kadangi net 10-15 proc. šeimų susiduria su tokia problema. Nevaisingų porų skaičius sulig kiekvienais metais tik auga, dėl to ieškoma reprodukcinės sistemos sutrikimų priežasčių ir būdų, kaip efektyviai jas gydyti.

Reprodukcinės sistemos sutrikimus galima pradėti įtarti po metų laiko nesėkmingų bandymų pastoti. Šis laikotarpis sutrumpinamas, kai pora yra vyresnio amžiaus ar kai ankstesni mėginimai baigdavosi nesivystančiu, negimdiniu nėštumu. Šiuolaikinė medicina nestovi vietoje ir daugeliu atvejų šeimos, pasinaudojusios vaisingumo klinikų paslaugomis, sėkmingai pastoja. Todėl pradedant nerimauti dėl sunkumo pastoti nereikėtų delsti ir nukelti apsilankymo pas gydytoją. Čia pirmiausia patariama išsitirti vyrui, kadangi tai nesudėtinga procedūra ir rezultatai sužinomi pakankamai greitai. Moterų nevaisingumo priežastis nustatyti yra sunkiau ir trunka ilgiau, kadangi yra daugiau galimų nevaisingumą sukeliančių veiksnių: hormonų pokyčiai, sutrikusi jų normali veikla, įvairūs kiaušidžių ir kiaušintakių patologijos atvejai, genetiniai faktoriai, infekcinės ligos. Pirmiau moteris apklausiama, atliekama jos kūno apžiūra. Tik po vyro ištyrimo, moteriai atliekami invaziniai tyrimai.

dirbtinis apvaisinimas
express.co.uk

Nevaisingumo gydymas pradedamas nustačius priežastį, pagal tai sudaromas ir visas gydymo planas. Kadangi viena dažniausių moterų nevaisingumo priežasčių yra ovuliacijos nukrypimai nuo normos, kai normalus moters menstruacijų ciklas yra sutrikęs, todėl pirmiausia taikomas medikamentinis gydymas. Šis metodas padeda sureguliuoti normalų ciklą, kurių metu gali subręsti net ne viena, o kelios kiaušialąstės, kas didina pastojimo arba daugiavaisio nėštumo tikimybę. Poroms, kurioms taikyta ovuliacijos stimuliacija, dažniau susilaukia dvynių. Ovuliacijos skatinimas gali būti derinamas ir su kitais nevaisingumo gydymo metodais, pavyzdžiui inseminacija. Jei stimuliuojant ovuliaciją pastoti nepavyksta, gali būti kaltas kiaušintakių nepraeinamumas arba prasta spermos kokybė ir medikamentai nepadės. Tokiu atveju taikoma intrauterininė inseminacija, kurios metu paruošta vyro sperma patalpinama moteriai į gimdą nustatytu tinkamu metu. Po procedūros nereikia gulėti ligoninėje, moteris gali važiuoti namo.

Po kelių nesėkmingų bandymų pastoti taikant ovuliacijos skatinimą ir inseminaciją, vienintelis būdas padėti šeimoms susilaukti savo vaiko gali būti dirbtinis apvaisinimas. Procedūros veiksmingumas Lietuvoje yra 30-40 proc. ir šis rezultatas nenusileidžia pasaulyje atliekamų procedūrų efektyvumui. Dirbtinis apvaisinimas atliekamas laboratorijoje dviem būdais: pirmasis, kai kiaušialąstė yra patalpinama kartu su daug spermatozoidų, antrasis, kai kiaušialąstei apvaisinti, į ją įleidžiamas tik vienas spermatozoidas. Antrasis metodas taikomas, kai vyro spermoje yra labai mažai spermatozoidų. Taip apvaisinta kiaušialąstė, ar kelios, po dviejų dienų patalpinamos moters gimdoje. Kiti embrionai gali būti užšaldomi.

Susiję straipsniai:

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]