Vienkartinės kaukės apsisaugojimui nuo viruso: kaip jomis naudotis?

Apsauga nuo viruso šiuo metu labai svarbi, o koronavirusui plintant visame pasaulyje apsauginės priemonės tapo greitai perkamos, neatsižvelgiant į jų veiksmingumą. Žinoma, galimybė, jog esant dideliam užsikrėtusiųjų kiekiui pradės mažėti kaukių, nes jos bus nespėjamos gaminti, tikrai yra, todėl daugelis stengiasi susipirkti daugelį dalykų, kuriuos gali. Deja, greitai viską perkant nebūtinai atkreipiamas dėmesys į tai kokį efektyvumą tam tikros kaukės turi, nes norisi tiesiog turėti atsargų, kad netyčia nepritruktų. Pavyzdžiui, daugelis renkasi medžiagines kaukes, perka jas, siuvasi, tačiau tai nėra itin geras pirkinys, nes vienkartinės kaukės yra kur kas efektyvesnės. Tačiau to nežinant susidaro įspūdis, jog medžiagines pirkti geriau, nes jas galima nešioti kasdien, jos patogios ir minkštos. Deja, taip nėra, nes tokios kaukės neturi jokio filtro, todėl mikroorganizmai gali lengvai patekti į žmogaus organizmą.

Vienkartinės kaukės skaitosi ir respiratoriai, ir medicininės kaukės, kurios puikiai filtruoja daleles esančias ore, tačiau tuo pačiu jos labai skiriasi. Pirmiausia respiratoriai yra kietesni, galbūt, kiek patogesni, skirti ilgesniam laikui, todėl su jais veiksmingai saugotis viruso galima net 8 valandas. Medicininės kaukės taip pat filtruoja orą, tačiau greitai sudrėksta, todėl tampa neveiksmingomis po dviejų, trijų valandų. Žinoma, skirtingose situacijose šias kaukes nesunku pritaikyti. Medicininės kaukės saugos trumpais apsipirkinėjimais parduotuvėse, respiratoriai bus labai tinkami ilgai darbo dienai, jei reikia viduje dėvėti kaukę.

Naudotis vienkartinėmis kaukėmis nėra sunku, svarbiausia žinoti pagrindinius kelis dalykus. Pirmiausia, jog kaukė paliesta neplautomis rankomis jau yra užteršta, tad prieš ją išpakuojant labai rekomenduojama rankas dezinfekuoti arba nusiplauti ir tik tuomet pasiimti kaukę. Užsidėjus kaukę reikia ją pritaikyti prie savo veido, pasitaisyti nosies sritį ir ją užspausti, tam yra specialus mechanizmas kaukėje. Tuomet nešiojant kaukę labai rekomenduojama kaukės neliesti, ypač jei rankomis buvo liesti kokie nors paviršiai. Kaukę nusiimti reikia atsargiai, paimant už gumyčių o ne už visos kaukės. Tuomet paėmus, kaukę reikia išmesti ir daugiau nebenaudoti. Tiek medicininės kaukės, tiek respiratoriai per pakartotinį naudojimą tikrai nebus veiksmingi, o jei jie buvo užteršti ir bakterijomis, mikroorganizmais, tuomet jos tampa ir labai nesaugios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]