Trys klaidos, kurias dažniausiai daro bėgiojantieji vasarą

„Bėgimas karštą vasaros dieną – įmanomas, tačiau sportuojant per karščius labai lengva sau pakenkti“, – įspėja bėgimo klubo „Neko Runners“ treneris, bėgikas Dalius Pavliukovičius-Neko. Nors bėgimas visais metų laikais – puikus būdas kontroliuoti svorį bei stiprinti kūną, treneris pastebi, kad daugelis užsiimančių šiuo sportu vasarą daro klaidų, kurios ne tik nepadeda pasiekti norimų rezultatų, bet ir gali kenkti sveikatai. Bėgikas atskleidžia, kokias didžiausias klaidas daro bėgiojantieji vasarą.

  1. Negeria pakankamai vandens

„Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra skysčių trūkumas, – tikina treneris, – sportuojant organizmas netenka daugiau skysčių nei įprastai, todėl norint gerai jaustis svarbu gerti vandenį ir prieš, ir per, ir po bėgimo. Bėgiojantiems patariu po 100-150 ml vandens atsigerti kas 15-20 minučių. Tačiau kiekvienas žmogus jaučia, kada nori atsigerti ir, jei ištrokšta anksčiau, savęs varžyti nereikėtų.“

Organizmą papildyti skysčiais būtina nuolat, tačiau bėgiojant, o ypač karštuoju metų laiku, rekomenduojama gerti dar daugiau vandens su aktyviaisiais mineralais. Mat neatstačius prarastų skysčių ir mineralų, žmogų vargina silpnumo jausmas, pykinimas, raumenų skausmai.

„Kartais pamirštama, jog intensyviai sportuojant daug medžiagų pasišalina su prakaitu. Todėl sportuojantiems rekomenduoju gerti aukštos mineralizacijos vandenį, ypatingai po treniruočių, kad organizmas greičiau atsigautų“, – pasakoja D. Pavliukovičius.

  1. Neįvertina savo galimybių

Antra klaida, kurią dažnai daro bėgiojantieji karštuoju metų laiku – klaidingas savęs vertinimas ir sau keliami per dideli reikalavimai. Anot trenerio, bėgant svarbiausia jaustis gerai, tad  nereikia savęs per daug spausti.

„Per didelis krūvis, per greitas bėgimo tempas, per ilgas pasirinktas atstumas – dažnos klaidos, kurias daro bėgiojantieji. Dažniausiai tai – pradedančiųjų problemos. Jie dar sunkiai įvertina savo galimybes, nori greitų rezultatų, tačiau toks savęs varginimas veda link traumų, raumenų ir sąnarių skausmų, suprastėjusios savijautos. Sportas – individualus dalykas ir kiekvienas turėtų pajausti, kada treniruotę reikia užbaigti, kada ir kiek laiko skirti poilsiui. Bėgimas turi teikti malonumą ir būti sveikatos šaltinis. Antraip ne padėsime, o tik žalosime save“, – pataria bėgikas.

  1. Renkasi netinkamą laiką bėgioti

Įpratusiems sportuoti per pietų pertrauką karštomis dienomis vis dėlto reikėtų bėgimo lauke laiką keisti. D. Pavliukovičius pataria rinktis vėsesnį metą treniruotei, nes esant aukštesnei oro temperatūrai, tiesioginiams saulės spinduliams žmogaus organizmas dar labiau apkraunamas, todėl gali būti silpna, pykinti.

„Nors kiekvienas žmogus į šilumą reaguoja skirtingai, lengviau bėgti esant vėsesniam orui. Esant galimybei reikėtų bėgti ryte arba vakare, nes organizmui bus lengviau prie žemesnės temperatūros nei kaitinant tiesioginiams saulės spinduliams“, – rekomenduoja D. Pavliukovičius.

Pasak trenerio, net ir bėgant ryte ar vakare nereikėtų pamiršti organizmą nuolat papildyti vandeniu su mineralais prieš, per ir po bėgimo, taip pat dėvėti galvos apdangalą nuo saulės ar rinktis bėgimą pavėsyje.

 

 

Susiję straipsniai:

Tribulus papildų privalumai įvairiose sporto šakose

Tribulus papildai, gaunami iš Tribulus terrestris augalo, sulaukė dėmesio dėl galimos naudos gerinant sportinę veiklą ir bendrą savijautą. Dėl adaptogeninių savybių ir galimo poveikio hormonų pusiausvyrai Tribulus papildai turi privalumų įvairiose sporto šakose, tenkinant įvairius sportininkų poreikius. Plačiau: Fen

Jogos treniruočių kilimėliai

Joga – protą, kūną ir dvasią harmonizuojanti praktika – dažnai prasideda nuo paprasto, bet labai svarbaus elemento – jogos treniruočių kilimėlio. Šie kilimėliai ne tik suteikia patogų paviršių praktikuojantiesiems, bet ir yra visos jogos patirties pagrindas, užtikrinantis stabilumą, atramą ir ryšį su dvasine praktikos esme. Daugiau: https://easysport.lt/treniruociu-jogos-kilimeliai/