Kokie yra įmonės steigimo etapai?

Jei turite verslo idėją, geriausias būdas ją realizuoti – įsteigti įmonę. Tai nėra sudėtingas procesas, tačiau sėkmingam jo įgyvendinimui rekomenduojama bendradarbiauti su įmonės steigimo profesionalais, kurie puikiai žino, kokie yra įmonės steigimo etapai, kokius dokumentus reikia paruošti, ką reikia aptarti su notaru, kaip įregistruoti įmonę ir sėkmingai ją valdyti.

Pirmasis darbas – nuspręsti, kokios teisinės formos įmonę steigsite. Šiuo atveju pasirinkimas išties nemažas. Galite steigti uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją, individualią įmonę ir kt. Atitinkamai turite paruošti ir surinkti reikalingus dokumentus, užregistruoti įmonės pavadinimą. Visa teisinė pusė gali kelti daug klausimų ir rūpesčių, be to, pareikalauti nemažai laiko. Kad išvengtumėte sunkumų ir galėtumėte susikoncentruoti ties jums aktualiais klausimais, pvz., verslo pristatymu rinkai, kreipkitės į įmonės steigimo profesionalus (teisininkai, buhalteriai, verslo konsultantai ir kt.), kurie išties pagalbos ranką.

Pagrindiniai įmonės steigimo etapai

Įmonės steigimas susideda iš kelių žingsnių. Nusprendę pradėti verslą, sugalvokite įmonės pavadinimą. Šiandien pavadinimo registravimo tvarka yra stipriai sugriežtinta, todėl siūlome apie tai pasikalbėti su įmonių steigimo profesionalais.

Antras žingsnis – įmonės steigimo dokumentų parengimas. Tai įvairūs privalomieji dokumentai (steigimo sutartis, būsimos įmonės įstatai, steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas ir kt.), kuriuos turite surinkti ir (arba) parengti dar prieš kurdami įmonę. Apie visus reikalingus dokumentus jus informuos įmonių steigimo bendrovė. Ji pagelbės ir tuo atveju, jei jus domina ne tik steigimo darbai, bet, pavyzdžiui, įmonių perregistravimas, įmonės pavadinimo, adreso keitimas ir pan.

Trečias veiksmas – įsigyti registracijos adresą. Nepriklausomai nuo įmonės formos, privalote užregistruoti įmonės buveinę.

Tuomet reikėtų pradėti galvoti apie įstatinio kapitalo sudarymą, pvz., steigiant uždarąją akcinę bendrovę, įstatinis kapitalas yra 2,5 tūkst. eurų. Jums reikės banke atidaryti kaupiamąją sąskaitą, į kurią turės būti įmokėta minėtoji suma, o bankas išduos atitinkamą pažymą, kurioje bus nurodyta, kad įstatinis kapitalas yra sudarytas.

Atlikus minėtuosius darbus, jūsų laukia dokumentų patvirtinimas pas notarą. Notaras turės patvirtinti steigimo dokumentus, pažymą dėl pavadinimo rezervacijos ir buvesinės adreso, taip pat – banko pažymą dėl įstatinio kapitalo sudarymo.

Galiausiai – įmonės įregistravimas. Visi dokumentai, kuriuos jums patvirtins notaras, turės būti pateikti Registrų centrui, kuris ir užregistruoja jūsų įmonę. Atlikus įmonės įregistravimą, laikoma, kad įmonės steigimas yra užbaigtas.

Susiję straipsniai:

Banko indėliai privatiems asmenims

Privačių asmenų banko indėliai – tai lėšos, kurias fiziniai asmenys įneša į savo vardu atidarytą banko sąskaitą. Šie indėliai yra esminis bankų sistemos aspektas ir teikia keletą privalumų tiek indėlininkams, tiek bankams. Toliau pateikiame keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį kalbant apie privačių asmenų bankinius indėlius: Taigi, privačių asmenų indėliai bankuose yra saugus, […]

Kaip refinansuoti paskolas

Paskolų refinansavimas gali būti protingas finansinis žingsnis paskolų gavėjams, norintiems užsitikrinti geresnes sąlygas, mažesnes palūkanų normas arba konsoliduoti skolas. Pateikiame vadovą, kaip veiksmingai refinansuoti paskolas: