Pirmadienis , vasario 18 2019
Pagrindinis / Įvairenybės / Veterinarijos klinika – sumažinkite augintinio patiriamą stresą

Veterinarijos klinika – sumažinkite augintinio patiriamą stresą

Lankymasis veterinarijos klinikoje jūsų šuniui gali būti labai didelį stresą kelianti patirtis. Daug nepažintų garsų, pirmą kartą matomi žmonės, įvairūs gyvūnai, keisti ir nauji kvapai, ką jau kalbėti apie kastracija gyvūnams – visa tai sukuria pakankamai nemalonią bendrą atmosferą, todėl jūsų augintinis gali imti panikuoti ir pradėti jaustis labai nemaloniai. Tačiau, laimei, visų šių nepatogumų galima išvengti ir gerokai sumažinti jūsų augintinio patiriamą stresą bei kitus nemalonius pojūčius.

Veterinarijos klinikoje apsilankykite ne gydymo tikslais: puikiai suprantama, kad lankymasis pas gydytojus, šuniui yra nemaloni patirtis. Todėl norint, kad jis priprastų prie veterinarų, suplanuokite reguliarius vizitus, kurių metu jūsų augintiniui nebūtų atliekamos jokios medicininės procedūros. Tai gali būti puikus būdas, leidžiantis šuniui apsiprasti nepažįstamoje aplinkoje ir priprasti prie daugybės naujų žmonių. Tuomet šuo jausis kur kas komfortiškiau ir jaukiau.

Jautrios vietos: kiekvienas augintinis turi tam tikrų jautrių vietų, pvz., pilvą ar letenas. Kadangi įprastai apžiūros metu veterinarai stengsis tinkamai įvertinti bendrą augintinio būklę ir lies jautriausias vietas, jūsų augintinis gali jaustis labai nepatogiai. Todėl norėdami, kad jis elgtųsi ramiau ir neišsigąstų, pasistenkite dar iki vizito pas gydytojus pripratinti jį prie jautresnių zonų lietimo. Tai palengvins galimai ateityje kilsiančių sveikatos problemų gydymą.

Keliavimas automobiliu: nemaža dalis šunų bijo ne tik keliauti automobiliu, tačiau taip pat ir į jį įlipti. Todėl jei gyvenate tolokai nuo veterinarijos klinikos, įprastai be automobilio išsiversti bus sudėtinga. Dėl šios priežasties turėtumėte pratinti savo šunį prie keliavimo transporto priemone. Ilgainiui jaučiamos baimės pradings ir kelionės taps labai smagiu užsiėmimu.

Vizitai: jei laukiamajame yra labai daug kitų naminių augintinių, kurie jūsų šuniui kelia nerimą ir agresiją, pasiteiraukite veterinarijos klinikos darbuotojų, ar nebūtų galima pereiti į neutralią patalpą arba į gydytojo kabinetą. Bet kuriuo atveju, jei vizitą suplanuosite iš anksto ir į veterinarijos kliniką atkeliausite laiku – laukimo galite išvengti.

Bendraukite su savo augintiniu: būdami veterinarijos klinikoje, nepamirškite bendrauti su savo šuniu. Tokiu būdu nukreipsite jo dėmesį nuo įvairių jam nerimą keliančių veiksnių ir leisite pasijusti komfortiškiau.

Taip pat skaitykite

Kaip išsirinkti moterišką kuprinę?

Moteriškos kuprinės užkariavo mados pasaulį ir nežada greitai pasitraukti. Visi sutinka, kad jos gražios, funkcionalios ...