Pirmadienis , gruodžio 17 2018
Pagrindinis / Įvairenybės / Odontologijos klinika Vilniuje neigia mitus apie burnos higieną

Odontologijos klinika Vilniuje neigia mitus apie burnos higieną

Patarimų, kaip tinkamai rūpintis dantimis ir burnos sveikata, apstu, tačiau ir mitų vis dar netrūksta. Tas šį kartą odontologijos klinika Vilniuje paneigs populiariausius mitus, susijusius su burnos higiena.

Mitas Nr. 1: jei kraujuoja dantenos, laikas keisti dantų šepetėlį.

Netiesa. Aštrus dantų šepetėlis išties gali užgauti dantenas ir jos gali šiek tiek pakraujuoti, todėl geriau rinktis minkštą arba vidutinio minkštumo dantų šepetėlį. Visgi, jei dantenų kraujavimas nuolatos pasikartoja, vertėtų kreiptis į odontologą. Labai tikėtina, kad kraujavimas – tai dantenų uždegimo požymis, jo laiku negydant, gali grėsti įvairios komplikacijos ir netgi dantų netekimas.

Mitas Nr. 2: neskaudantys dantys – sveiki dantys.

Netiesa. Jei dantų neskauda, tai visai nereiškia, kad jūsų dantys yra sveiki. Jie gali būti pažeisti ėduonies, turėti nedideles skylutes ar mikro pažeidimus. Skausmas pasireiškia tada, kai situacija palieka išties kebli. Tad ne veltui odontologijos klinika Vilniuje primena, kad profilaktinė burnos ertmės apžiūra bent 1–2 kartus per metus yra būtina. Jos metu odontologas įvertina jūsų dantų būklę ir nusprendžia ar jie sveiki, ar jiems būtinas atitinkamas gydymas.

Mitas Nr. 3: saldumynai gadina dantis.

Ne visai tiesa. Dar vaikystėje mums tėvai sakydavo, o dabar ir mes savo vaikams sakom, kad negalima valgyti daug saldumynų, nes iškris dantys, tačiau nesuklyskime, nes dantis gadina cukrus, o cukraus yra ne tik saldumynuose. Pavyzdžiui, tradiciniuose ir daugelio lietuvių pamėgtuose obuoliuose yra labai daug cukraus (fruktozė irgi cukrus), o ką jau kalbėti apie vaisių rūgštis, kurios taip pat nėra „švelnus masažas“ mūsų dantims. Taigi, net ir visiškai nevalgydami saldumynų galime susigadinti dantukus. Kaip to išvengti? Tinkamai rūpintis savo burnos higiena.

Mitas Nr. 4: valyti tarpdančių visai nebūtina.

Netiesa. dantų šepetėlis išvalo apie 65 proc. dantų paviršiaus, visą kitą darbą atlieka ne tik dantų siūlas ar specialūs šepetėliai, bet ir burnos skalavimo skystis. Tad dantų šepetėlio tikrai nepakanka, norint tinkamai pasirūpinti savo dantukais.

Taip pat skaitykite

Buhalterines paslaugos

Kodėl didelė dalis įmonių patiria nesėkmę

Kasdien įkuriama begalė naujų įmonių, tačiau didžioji jų dalis po pirmųjų kelių savo veiklos metų ...