Naujas spektaklis-koncertas su „Colours of Bubbles“: ar tikrai visko išmokstame mokykloje?

Kol gruodžio scenos pildosi šventiniais koncertais, tradiciniais Kalėdų baletais, ir po spektaklių vaikus pasitinančiais Kalėdų seneliais, jaunieji „Atviros erdvės“ programos menininkai kviečia sugrįžti į mokyklą ir į joje išmoktas pamokas pažvelgti kiek kitaip. Gruodžio 8d. „Menų spaustuvėje“ pjesės autorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus kartu su keturiais aktoriais ir penkiais muzikos grupės „Colours of Bubbles“ nariais pristato spektaklį – koncertą „Neišmoktos pamokos“. Du scenos menus sujungiančio pasirodymo pagrindu tapo įkvepianti Aleksandr Špilevoj pjesė, kuriai naujų, ypač ryškių spalvų ir akcentų suteikia teatro ir indie rock muzikos sintezė.

Spektaklį – koncertą sudaro dvylika muzikinių – tekstinių kompozicijų, susijungiančių į vieną istoriją, skatinančią atlikėjus ir žiūrovus pradėti iš naujo mokytis dalykų, kurių, anot kūrėjų, kažkodėl nemokė mokykloje. Tačiau  „Neišmoktų pamokų” veikėjai nepaskęsta kaltinimuose mokyklai ar juos mokiusiai kartai. Įstrigę nesibaigiančiame lėkime, savo ambicijose, baimėse, senuose juos stabdančiuose įsitikinimuose, spektaklio herojai savo paieškose trumpam sugrįžta į aštuntą klasę, kuri jiems primena apie tai, kokias dideles spragas jie turi savęs ir savo pasaulio pažinime.

„Colours of Bubbles“
„Colours of Bubbles“ (Ryčio Šeškaičio nuotr.)

„Kviečiame žiūrovus į bendravimą su mumis, su muzika, su tekstais, su savimi. Labai norėjome sukurti spektaklį, kuris būtų įdomus ne tik prisiekusiems teatralams, bet ir tiems, kas teatre apsilanko dar rečiau nei bažnyčioje. Ir esu tikras, kad mums tai puikiai pavyko. Taip, tai pats tikriausias šiuolaikinis teatras, bet tuo pačiu tai ir tikras gyvo garso koncertas. Todėl mes ne mokysime, bet mėgausimės šiuo muzikiniu vyksmu kartu su jumis. Ir galbūt tai pažadins mūsų ir jūsų norą išmokti ir pažinti šiek tiek daugiau to, ko nesimokėme iki šiol?” – teigia režisierius ir pjesės autorius Aleksandras Špilevojus, kuris spektaklyje-koncerte taip pat turi vaidmenį.

Dar tik pradedančio sceną matyti režisieriaus akimis Aleksandro ir iki šiol niekada muzikos teatrui nekūrusios grupės sintezė – kūrėjų eksperimentas, naujų teatro formų paieška, kuriai pirmuosius namus suteikė „Menų spaustuvės“ projektas „Atvira erdvė“, vykstantis jau nuo 2003-ųjų metų. „Moderniai kalbant, „Atvira erdvė“ yra programa startuoliams. Bet gerokai humaniškesnė, nes suteikia retą progą klysti ir po to suprasti, analizuoti savo klaidas. Tai praktinė mokykla. Bet pirmiausia tai yra reta galimybė jaunam menininkui išbandyti, kaip skamba jo balsas, ką jis nori pasakyti, kuo jo ištarmė bus originali, nauja, kitokia. Jam suteikiamos visos sąlygos sceninei kūrybai. Žiūrovams –  galimybė žvilgterėti į scenos menų ateitį,“ –  programos galimybes vardina teatrologas ir vienas šios programos koordinatorių Vaidas Jauniškis.

Nors „Neišmoktos pamokos“ – taip pat šviežias ir jaunas kūrybinis projektas, didžiulio susidomėjimo jis sulaukė vos pasirodžius pirmajai informacijai. Premjeroje laisvų vietų jau beveik nebėra, tačiau žiūrovų laukia dar du spektaklio rodymai: sausio 20 ir 21 dieną.

Susiję straipsniai:

Efektyvaus asmeninio biudžeto valdymas

Asmeninio biudžeto sudarymas ir tvarkymas yra esminis žingsnis siekiant finansinio stabilumo ir finansinių tikslų. Efektyvus biudžeto valdymas ne tik padeda išmintingai paskirstyti išteklius, bet ir suteikia galimybę drąsiai susidoroti su netikėtomis išlaidomis, įskaitant paskolas.

Sapnininkas: ką įdomu žinoti

Sapnai jau daugelį amžių audrina žmogaus vaizduotę. Kiekvieną naktį keliaudami po mįslingą sapnų pasaulį, sužinome daugybę įdomių faktų ir paslapčių, praturtinančių mūsų supratimą apie šį įdomų reiškinį miegant. Daugiau: Sapnininkas