Pirmadienis , vasario 18 2019
Pagrindinis / Įvairenybės / Miegamojo valymo patarimai

Miegamojo valymo patarimai

Valym

Ar būtina dažnai keisti patalynę?
Apklausos rodo, kad dauguma žmonių savo patalynę keičia kas dvi savaites ar net kas mėnesį. Mes rekomenduojame patalynę (ir pagalvių užvalkalus!) keisti kas savaitę. Dažnas patalynės keitimas gali padėti išvengti bėrimų ir sumažinti čiužinio valymo poreikį. Prieš pradėdami valyti miegamąjį, sudėkite savo patalynę į skalbimo mašiną.

Ar būtina dažnai valyti čiužinį?
Pakeitus patalynę, ateina laikas išvalyti ir čiužinį – tai svarbi užduotis, kurią daugelis iš mūsų dažnai pamirštame. Čiužiniai kaupia žiedadulkes, negyvos odos ląsteles, prakaitą, dulkių erkutes, plaukų ir maisto daleles, o tai sukuria tikrą rojų bakterijoms. Čiužinio valymas atima daug laiko ir turi būti atliekamas ne rečiau kaip kartą per metus. Reguliariai plaunamas čiužinio užvalkalas padės išlaikyti Jūsų čiužinį švaresnį, tačiau kruopštus kasmetinis pastarojo valymas vis tiek yra būtinas.
Pirmiausiai nuimkite čiužinio užvalkalą ir išsiurbkite čiužinį, kad ant jo neliktų jokių matomų šiukšlių. Vėliau valgomąja soda pabarstykite čiužinio viršų ir palikite ją bent 20 minučių. Pakartotinai išsiurbkite čiužinį, o tada drėgna kempine ir švelniu valikliu gerai jį išvalykite. Jei įmanoma, perkelkite savo čiužinį į saulės atokaitą – ultravioletiniai spinduliai padės sunaikinti jame slypinčias bakterijas. Leiskite čiužiniui gerai išdžiūti. Vertėtų šią procedūrą pakartoti ir su kita čiužinio puse. Be to, rekomenduojame bent kas tris mėnesius apversti savo čiužinį!

Ar būtina dažnai skalbti pagalves?
Riebiomis dėmėmis išmargintos pagalvės gali sukelti bėrimus ir alergijas. Panašiai kaip ir čiužiniai, pagalvės kaupia žiedadulkes bei odos ląsteles ir yra puiki terpė dulkių erkutėms daugintis. Priklausomai nuo Jūsų pagalvės sudėties, galite rinktis skirtingus valymo būdus. Sintetinės pagalvės dažniausiai gali būti plaunamos Jūsų skalbimo mašinoje, o tikrų pūkų pagalvėms būtinas profesionalus sausas valymas. Patikrinkite savo pagalvių etiketes, kad susipažintumėte su jų priežiūros rekomendacijomis.
Jei pagalvės gali būti plaunamos skalbimo mašinoje, rinkitės aukštos temperatūros skalbimo ciklą ir minimalų ploviklio kiekį; be to, pagalves rekomenduojama perplauti du kartus. Rinkitės bent vieną papildomą skalavimo ciklą, kad iš pagalvių tinkamai pašalintumėte bet kokius skalbimo priemonės likučius. Prieš džiovinimą taip pat susipažinkite su pagalvių etiketėse pateiktomis jų priežiūros rekomendacijomis. Kai kurios pagalvės gali būti džiovinamos skalbimo mašinoje; o kitos – tik gryname ore. Pastaruoju atveju padėkite savo pagalves saulės atokaitoje (kaip ir čiužinį), nes ultravioletiniai spinduliai padeda sunaikinti jose likusias bakterijas.

Ar būtina dažnai siurbti dulkes po lova ir drabužine miegamajame?
Kilimai yra apgaulingi – nors kartais jie ir atrodo švarūs, juose gali būti pilna dulkių, trupinių ir purvo. „Namų Guru“ rekomenduoja grindis po lova ir drabužine miegamajame siurbti bent kartą per savaitę, o tas miegamojo vietas, kuriose daugiau vaikštote – dar dažniau. Valydami savo miegamąjį, pradėkite siurbti nuo jo kampų, kad nereikėtų vaikščioti po jau išsiurbtas kambario vietas. Be to, bent kartą per mėnesį pabandykite rasti laiko itin kruopščiam miegamojo valymui. Dulkės ir žiedadulkės gali nusėsti už lovų bei drabužinių ir po jomis, todėl aplenkiant šias vietas net pats tvarkingiausias miegamasis nebus iki galo švarus.
„Namų Guru“ puikiai supranta, kad Jūsų laikas yra itin brangus. Kruopštus Jūsų miegamojo valymas atima tikrai daug laiko, todėl mes rekomenduojame reguliariai kas savaitę tvarkyti šį kambarį, kad tinkamai paskirstytumėte būtinas užduotis. O jei Jums labai trūksta laiko, mes visada esame pasiruošę ištiesti pagalbos ranką. Susisiekite su „Namų Guruir“ ir užsakykite kilimų valymas paslaugą jau šiandien!

Taip pat skaitykite

Kaip išsirinkti moterišką kuprinę?

Moteriškos kuprinės užkariavo mados pasaulį ir nežada greitai pasitraukti. Visi sutinka, kad jos gražios, funkcionalios ...