Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.  Paskaitos – nemokamos.

2016 m. rugpjūčio – spalio mėn. paskaitų grafikas:

Rugpjūčio 30 d., 13.00–14.30 val. – „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“
Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova.
Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama, kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Patariama, kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Paskaitos metu mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui, bei kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju.

šeimų mokyklėlė paskaitos

Rugsėjo 6 d., 14.00–15.30 val. -„Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata“
Gydytoja odontologė Daiva Gelažienė.
Paskaitos metu sužinosite kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu. Praktiškai mokysimės taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.

Rugsėjo 15 d., 15.30–17.00 val. – „Kūdikių saugaus miego rekomendacijos“
Gydytoja Audronė Mulevičienė.
Paskaitos metu nagrinėsime, kur migdyti kūdikį, kuo užkloti, ar reikia lovos apsaugėlių, ar saugu miegoti kartu. Vaizdinė medžiaga padės geriau įsivaizduoti, kaip namuose sukurti mažyliui saugią miegojimo aplinką. Aptarsime svarbiausius staigios kūdikių mirties sindromo rizikos veiksnius, nagrinėsime situacijas, kurios gali pasitaikyti kiekvienoje šeimoje, ir ieškosime sprendimo būdų.

Rugsėjo 21 d., 14.00–15.30 val. – „Sėkmingas žindymas arba žindymo mokslas paprastai“
Tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner.
Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Aiškinsimės kaip pasinaudoti gamtos numatytomis galimybėmis, nepadaryti klaidų ir sėkmingai žindyti.

Rugsėjo 28 d., 15.00–16.30 val. – „Mityba nėštumo ir žindymo metu. Nėščiosios organizmo pokyčiai.“
Vaikų ligų gydytoja, vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.
Maisto įtaka nėštumo eigai. Rekomenduotini ir vengtini produktai nėštumo ir žindymo metu, naujausia sveikos mitybos piramidė.

Spalio 5 d., 13.00–14.30 val. – „Sąmoninga tėvystė“
Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta.
Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko pradėjimui. Pirmieji vaiko auginimo metai, dažniausiai pasitaikančios klaidos. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas.

Spalio 10 d. 10.00–11.30 val.– „Motinystės melancholija ar jau pogimdyvinė depresija. Kas tai? Ir kaip jos išvengti.“
Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra pogimdyvinė depresija, kaip ją atpažinti? Kas lemia, kad moterį ištinka pogimdyvinė depresija, jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai. Pogimdyvinės depresijos poveikis kūdikio vystymuisi. Pogimdyvinės depresijos gydymo svarba bei būdai. Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi?

Spalio 19 d., 14.00–15.30 val. – „Kūdikių ir vaikų alergija maistui“
Vaikų ligų gydytoja, vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.
Paskaitų metu susipažinsite su alergijos maistui atsiradimo priežastimis, maisto alergenais. Kūdikių ir vaikų alergija maistui, alergijų gydymu ir profilaktika.

Spalio 24 d., 10.00–11.30 val. – „Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu“ 
Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra prieraišumas? Prieraišumo tipai. Kas yra prieraišioji tėvystė? Pagrindiniai prieraišiosios tėvystės principai? Kada formuojasi prieraišus santykis ir kuo tai svarbu vaiko raidai? Prieraišumo įtaka vaiko ugdymui(si).

Visos paskaitos vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12-2 (Užupis).

Išankstinė registracija: [email protected] arba tel. 8 5 2053417

„Šeimų mokyklėlės“ organizatorius Vilniaus visuomenės sveikatos biuras

Susiję straipsniai:

Tribulus papildų privalumai įvairiose sporto šakose

Tribulus papildai, gaunami iš Tribulus terrestris augalo, sulaukė dėmesio dėl galimos naudos gerinant sportinę veiklą ir bendrą savijautą. Dėl adaptogeninių savybių ir galimo poveikio hormonų pusiausvyrai Tribulus papildai turi privalumų įvairiose sporto šakose, tenkinant įvairius sportininkų poreikius. Plačiau: Fen

Jogos treniruočių kilimėliai

Joga – protą, kūną ir dvasią harmonizuojanti praktika – dažnai prasideda nuo paprasto, bet labai svarbaus elemento – jogos treniruočių kilimėlio. Šie kilimėliai ne tik suteikia patogų paviršių praktikuojantiesiems, bet ir yra visos jogos patirties pagrindas, užtikrinantis stabilumą, atramą ir ryšį su dvasine praktikos esme. Daugiau: https://easysport.lt/treniruociu-jogos-kilimeliai/