Saturday , May 26 2018
Pagrindinis / Įvairenybės / Kukurūzai ir jų populiarumas

Kukurūzai ir jų populiarumas

Kukurūzai

Iki šiol buvo linkę manyti, kad kukurūzai auga tik Amerikoje? Taip, manoma, kad Pietų Amerika yra jų tėvynė, tačiau šiandien kukurūzai yra auginami daugelyje pasaulio šalių, kartu nepamirštant ir Lietuvos. Be abejo, kai kurie žmonės apie tokią galimybę nepagalvoja dėl vienos labai paprastos priežasties – jie mano, kad kukurūzų auginimui reikia labai specifinių ir pakankamai šiltų klimato sąlygų, tačiau iš tiesų reikia pabrėžti, kad kukurūzai, kaip ir daugelis kitų kultūrų, būna labai įvairių rūšių, todėl jei pasirenkama tinkama kukurūzų rūšis, kukurūzai gali būti auginami ir mūsų šalies klimato sąlygomis, kurios didžiąją metų dalį būna pakankamai atšiaurios.

Žinoma, skirtingų rūšių įvairovė anaiptol nėra pagrindinis veiksnys, dėl kurio šiandien galime pastebėti akivaizdų kukurūzų populiarėjimą mūsų šalyje. Svarbiausia, kad kukurūzai gali būti naudojami tiek mūsų kasdieniam maistui, tiek ir gyvulių pašarui. Populiariausia Lietuvoje auginti geltonos spalvos grūdelių kukurūzus – juose yra labai daug karotino, įvairių naudingų vitaminų, mineralų, amino rūgščių ir kt. Labai aktualu ir tai, kad jie gali būti panaudojami ir kitų produktų gamybos procese (pvz., miltų, krakmolo ar pan.), kas juos padaro dar patrauklesnius grūdinių kultūrų augintojams.

Be to, kukurūzai gali būti naudojami ne tik maisto gamybai. Juos plačiai naudoja ir gaminant tokias medžiagas kaip viskozę, klijus, popierių, izoliacijai skirtus produktus ir kt. Be abejo, nebūtų galima pamiršti ir vaistų gamybos, todėl nenustebkite, jei įvairių virškinimo sutrikimus numalšinti skirtų vaistų sudėtyje rasite ir kukurūzų. Ir tai tikrai nėra vieninteliai sveikatos sutrikimai, kurių gydymui gali būti naudojami kukurūzai.

Kaip bebūtų, tai yra labai universali grūdinė kultūra, todėl atsižvelgiant į tai, kad žemės ūkis nestovi vietoje ir mūsų šalies ūkininkai vis labiau stengiasi įsisavinti naujas technologijas bei pradėti kultivuoti kultūras, kurios yra populiariose kitose nuo mūsų klimato labai besiskiriančiose šalyse – dabar galime matyti žemės ūkio pagyvėjimą ir šios grūdinės kultūros populiarėjimą, kuris kiekvienam iš mūsų suteikia puikią galimybę vartoti mūsų pačių šalyje pagamintas grūdines kultūras.

Taip pat skaitykite

Paskolų refinansavimas

Jei turite daugybę įvairaus dydžio paskolų, kurias per ilgą laiką gavote iš skirtingų kreditorių, tuomet ...