Kokie yra įmonės steigimo etapai?

Jei turite verslo idėją, geriausias būdas ją realizuoti – įsteigti įmonę. Tai nėra sudėtingas procesas, tačiau sėkmingam jo įgyvendinimui rekomenduojama bendradarbiauti su įmonės steigimo profesionalais, kurie puikiai žino, kokie yra įmonės steigimo etapai, kokius dokumentus reikia paruošti, ką reikia aptarti su notaru, kaip įregistruoti įmonę ir sėkmingai ją valdyti.

Pirmasis darbas – nuspręsti, kokios teisinės formos įmonę steigsite. Šiuo atveju pasirinkimas išties nemažas. Galite steigti uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją, individualią įmonę ir kt. Atitinkamai turite paruošti ir surinkti reikalingus dokumentus, užregistruoti įmonės pavadinimą. Visa teisinė pusė gali kelti daug klausimų ir rūpesčių, be to, pareikalauti nemažai laiko. Kad išvengtumėte sunkumų ir galėtumėte susikoncentruoti ties jums aktualiais klausimais, pvz., verslo pristatymu rinkai, kreipkitės į įmonės steigimo profesionalus (teisininkai, buhalteriai, verslo konsultantai ir kt.), kurie išties pagalbos ranką.

Pagrindiniai įmonės steigimo etapai

Įmonės steigimas susideda iš kelių žingsnių. Nusprendę pradėti verslą, sugalvokite įmonės pavadinimą. Šiandien pavadinimo registravimo tvarka yra stipriai sugriežtinta, todėl siūlome apie tai pasikalbėti su įmonių steigimo profesionalais.

Antras žingsnis – įmonės steigimo dokumentų parengimas. Tai įvairūs privalomieji dokumentai (steigimo sutartis, būsimos įmonės įstatai, steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas ir kt.), kuriuos turite surinkti ir (arba) parengti dar prieš kurdami įmonę. Apie visus reikalingus dokumentus jus informuos įmonių steigimo bendrovė. Ji pagelbės ir tuo atveju, jei jus domina ne tik steigimo darbai, bet, pavyzdžiui, įmonių perregistravimas, įmonės pavadinimo, adreso keitimas ir pan.

Trečias veiksmas – įsigyti registracijos adresą. Nepriklausomai nuo įmonės formos, privalote užregistruoti įmonės buveinę.

Tuomet reikėtų pradėti galvoti apie įstatinio kapitalo sudarymą, pvz., steigiant uždarąją akcinę bendrovę, įstatinis kapitalas yra 2,5 tūkst. eurų. Jums reikės banke atidaryti kaupiamąją sąskaitą, į kurią turės būti įmokėta minėtoji suma, o bankas išduos atitinkamą pažymą, kurioje bus nurodyta, kad įstatinis kapitalas yra sudarytas.

Atlikus minėtuosius darbus, jūsų laukia dokumentų patvirtinimas pas notarą. Notaras turės patvirtinti steigimo dokumentus, pažymą dėl pavadinimo rezervacijos ir buvesinės adreso, taip pat – banko pažymą dėl įstatinio kapitalo sudarymo.

Galiausiai – įmonės įregistravimas. Visi dokumentai, kuriuos jums patvirtins notaras, turės būti pateikti Registrų centrui, kuris ir užregistruoja jūsų įmonę. Atlikus įmonės įregistravimą, laikoma, kad įmonės steigimas yra užbaigtas.

Susiję straipsniai:

Iš kur atsirado dabartinis vizitinių kortelių formatas?

Kai susitinka du verslo žmonės, jie dažnai vienas kitam įteikia nedideles vizitines korteles. Ar kada nors susimąstėte, kodėl tos kortelės yra vienodo dydžio net tada, kai žmonės iš skirtingų šalių ir kultūrų? Juk kiekviernoje šalyje gali būtyi taikomi skirtingi standartai tokiems spaudiniams. Vizitinės kortelės, kaip asmeninės informacijos dalijimosi priemonė, egzistuoja jau šimtmečius, tačiau dabartinis formatas, […]

Didžiulė buhalterinių konsultacijų nauda verslui

Sparčiai besikeičiančiame verslo pasaulyje sudėtingas finansų valdymas dažnai gali atrodyti lyg neįveikiama užduotis. Sprendimai, kuriuos įmonės priima dėl savo finansų – nuo mokesčių reikalavimų laikymosi iki strateginio planavimo – gali turėti toli siekiančių pasekmių jų sėkmei ir tvarumui. Todėl nieko nelaukę panagrinėsime daugybę privalumų, kuriuos įmonės gali gauti pasinaudojusios profesionalia buhalterio konsultacija. Finansų valdymo esmė […]