Ką daryti, jei slenka plaukai ir kodėl nėštumo metu jie būna tokie gražūs?

Vidutiniškai žmogus per parą netenka 100 plaukų. Patikrinti, ar jau verta pradėti nerimauti, galima atlikus nesudėtingą testą: paimkite nedidelę plaukų sruogą ir patraukite. Jeigu rankoje liko daugiau nei du plaukai – nedelsiant reikia imtis priemonių.

Manoma, kad plinka tik vyrai, tačiau gydytojai trichologai (gydytojai, kurių specializacija – galvos plaukų problemos) pastebi, kad dėl šios bėdos pas juos kreipiasi ir moterys. Jie tvirtina, kad tai beveik natūralus procesas: šiuolaikinio žmogaus plaukai prarado savo pirminę biologinę funkciją, dabar jų funkcija tik estetinė. Fiziologiškai, žmogaus organizmas sensta ir plaukų senėjimas – tai bendro organizmo nykimo apraiška. Manoma, kad plaukų augimo pikas – 16-18 metų. Vaikų plaukai dar nesubrendę, jie ploni ir šviesus, o paauglystėje jie sustiprėja,

hairrestorationofthesouth.com nuotr.

tampa storesni ir pigmentuoti, tačiau jų lieka mažiau. Visą žmogaus gyvenimą vyksta progresuojantis plaukų folikulų nykimas. Naujagimis turi apie 1000 folikulų viename galvos odos kvadratiniame centimetre, bet iki 16 metų jų lieka apie 400. Tačiau dabar egzistuoja įvairios priemonės, kurios gali sustabdyti ar sulėtinti šį procesą – tai įvairi sisteminė ir išorinė terapija.

Plaukų senėjimo bijoti nereikia, moterys, kurios neturi genetinių patologijų iki menopauzės nepastebės šio proceso. Tačiau prasidėjus menopauzei plaukai stipriai nusilpsta. Plaukų silpnumą sąlygoja įvairių faktorių sutaptis. Moterys yra emocingesnės, jautriau reaguoja į stresą, dažniau serga depresija, laikosi įvairių dietų, kas mėnesį natūraliai praranda daug geležies. Beje, gera naujiena anksti pražilusiems – žili plaukai yra atsparesni žalingiems faktoriams, todėl jei žmogus pražilo anksčiau nei pradėjo netekti plaukų, jis išsaugos vešlius plaukus iki senatvės. Taip pat procesą galima sulėtinti naudojant, pavyzdžiui, specialias priemones, skatinančias folikulų metabolizmą. Tai cheminiai augimo stimuliatoriai, reguliuojantys plauko svogūnėlio ląstelių dalijimąsi, imituodami natūralius plaukų augimo faktorius. Taip pat naudojamos priemonės, saugančios plaukus nuo vyriškų hormonų poveikio.

Kiekvienas žmogus pradeda nerimauti, matydamas, kad ant pagalvės ar drabužių lieka daug plaukų. Tačiau nereikia panikuoti, jei plaukų slinkimas nėra viena iš patologijų, pavyzdžiui, alopecija. Geriausia, kad plaukų slinkimo priežastį nustatytų gydytojas. Yra viena taisyklė, kuri padės Jums išsaugoti gražią šukuoseną: jei plaukų slinkimas trunka ilgiau nei tris mėnesius, būtina kreiptis į specialistą. Užsitęsęs slinkimas rodo, kad neigiamą poveikį daro besikartojantys reiškiniai, arba egzistuoja nuolatinė priežastis, kurią būtina pašalinti.

Plaukų slinkimą gali sukelti tiek vidiniai, tiek išoriniai veiksniai. Netinkama mityba, o ypač moterų mėgiamos įvairiausios dietos, gali tapti viena iš šio proceso priežasčių. Maistinių medžiagų netekę plaukų folikulai miršta anksčiau laiko. Vitaminų B5, B6, C, PP, geležies, cinko, kalcio magnio trūkumas neigiamai veikia plaukus, tačiau net jei jų žmogaus racione netrūksta, rūkymas, alkoholio ir kai kurių medikamentų vartojimas gali trukdyti jiems įsisavinti. Neseniai buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo ištirti dvyniai su vienodu genų rinkiniu; paaiškėjo, kad nerūkęs, sveikai besimaitinęs ir gyvenęs dvynys išsaugojo pastebimai daugiau plaukų.

Dažnai plaukų slinkimo priežastis slypi hormonuose. Tai gali būti susiję su nėštumu arba jo nutraukimu, hormoninių kontraceptinių vaistų vartojimu, menopauze ir kai kuriais endokrininės sistemos sutrikimais. Deja, plaukai pirmieji parodo bet kokius sveikatos būklės pokyčius, todėl į šį požymį nereikėtų numoti ranka. Nėščios moters plaukai tampa ypatingai vešlūs ir gražūs dėl stipriai padidėjusio estrogenų kiekio. Nuo 20 nėštumo savaitės jie stiprėja ir tampa tokie, kokiais buvo paauglystėje. Po gimdymo estrogenų kiekis sumažėja, kraujyje daugėja prolaktino ir po dviejų trijų mėnesių tenka mokėti už gražius plaukus: jie pradeda slinkti. Tai normalu, jei nėra kitų sunkinančių aplinkybių, pavyzdžiui, jauna mama nemiega, pervargsta, ją kankina pogimdyminė depresija arba skydliaukės veiklos sutrikimas.

Labiausiai plaukams kenkia įvairios stresinės situacijos: staigus kūno masės sumažėjimas, operacijos metu naudojama narkozė, emociniai išgyvenimai, beje plaukai slinkti gali pradėti praėjus vienam-dviem mėnesiams po sunkių išgyvenimų. Mažiausia, ką galite padaryti, tai peržiūrėti savo mitybą. Kasdien turite suvartoti pakankamai baltyminio maisto ir maisto, turinčio daug geležies. Plaukai atrodys geriau, jei valgysite daug neriebios mėsos, ankštinių, varškės, vaisių ir daržovių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]

Estetinis dantų plombavimas 2023

Estetinis dantų plombavimas – tai minimalios intervencijos natūralių dantų audiniams reikalaujantis gydymo metodas, kuris puikiai tinkamas norint koreguoti tiek mažesnius, tiek didesnius estetinius dantų defektus. Estetinės odontologijos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus ar spalvą pakeitusius dantis. Pasitelkiant šią metodiką, taip pat galima patobulinti dantų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, netgi keisti dantų padėtį […]