Jubiliejinis „Kino pavasaris“ apdovanojo geriausius Lietuvos kino kūrėjus

Šių metų kovo 31-ąją Valdovų rūmuose iškilmingos ceremonijos metu 20-asis „Kino pavasaris“ pagerbė geriausius Lietuvos kino kūrėjus. Į Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos remiamą 20-ojo festivalio apdovanojimų ceremoniją suplūdo garsūs kino režisieriai, aktoriai ir kiti festivalio svečiai.

„Džiugu matyti jus visus gražiausioje Lietuvos kultūrinėje erdvėje – Valdovų rūmuose. Šiemet pavasaris pateikė daug siurprizų, bet niekas neprilygsta tai nuotaikai, kurią neša neeilinis, jubiliejinis „Kino pavasaris“ – jis suburia žiūrovus“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Kultūros ministras Šarūnas Birutis. Iš ministro rankų Fredericui Jugeau įteikta padėka už idėją įsteigti pirmąjį festivalį Lietuvoje dar 1994 m. „Kino pavasario“ iniciatorius atsiimdamas prizą bandė prisiminti lietuvių kalbą.

Festivalio direktorė Vida Ramaškienė padėkojo atėjusiems svečiams: „Man džiugu matyti visus čia susirinkusius. Dėkoju Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai ir ministrui Šarūnui Biručiui, Lietuvos kino centrui ir asociacijai AGATA. Linkiu gražaus vakaro ir gerų filmų.“

Nuotraukos – Roberto Daskevičiaus, Audriaus Solomino ir Igno Jurkyno.

Geriausias lietuviškas filmas

Balsuodami internete, mobilioje programėlėje bei kino teatruose žiūrovai vertino labiausiai patikusį darbą iš lietuviškų filmų programos. Jos koordinatorė Justė Zavišaitė ir 2014 metų žiūroviškiausio lietuviško filmo „Nematomas frontas“ vienas iš režisierių – Vincas Sruoginis – paskelbė, kad žiūroviškiausiu lietuvišku filmu pripažintas programoje „Lietuviai svetur“ rodytas dokumentinis filmas „Gyvenimas yra šventas“, pasakojantis apie garsiausią Kolumbijos lietuvį, buvusį Bogotos merą Antaną Mockų.

Sauliaus Macaičio apdovanojimas

Tarptautinė kritikų žiuri viso festivalio metu žiūrėjo programos „Kritikų pasirinkimas“ filmus tam, kad išrinktų geriausią darbą. Ceremonijoje dalyvavę kritikai Paulo Bertolinas ir Carmen Gray paskelbė nugalėtoją – juo tapo Abderrahmane’o Sissako drama „Timbuktu“. Filmo kūrėjams teko prestižinis Lietuvos kino kritiko Sauliaus Macaičio apdovanojimas.

Kino pavasaris
Nuotraukos – Roberto Daskevičiaus, Audriaus Solomino ir Igno Jurkyno.

Geriausias metų Lietuvos aktorius ir aktorė

„Kino pavasario“ žiūrovai festivalio metu rinko geriausią metų Lietuvos aktorę ir aktorių. Geriausia aktore pretendavo tapti Jurga Šeduikytė, Aistė Diržiūtė bei Severija Janušauskaitė. Daugiausia balsų surinko Aistė Diržiūtė, sukūrusi vaidmenį Alantės Kavaitės filme „Sangailės vasara“. „Tai garbė, džiaugsmas ir atsakomybė“, – džiaugėsi aktorė Aistė Diržiūtė.

Vytautas Kaniušonis, Marius Repšys ir Andrius Žiurauskas susikovė dėl Geriausio metų aktoriaus apdovanojimo. Juo didžiuotis gali Marius Repšys, juostos „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ žvaigždė. Geriausią metų Lietuvos kino aktorių Marių Repšį ir aktorę Aistę Diržiūtę muzikiniu sveikinimu pasveikino ir asociacija AGATA, vienijanti visus Lietuvos atlikėjus, aktorius ir muzikos leidėjus. O „Harmony parkas“ kiekvieną jų apdovanojo savaitgaliu dviem prezidentiniuose apartamentuose su SPA bei privačia žirgyno pamoka.

Geriausias studentiškas filmas

Geriausią studentišką filmą šiemet rinko speciali žiuri, sudaryta iš režisieriaus ir scenaristo Igno Jonyno, kino tyrinėtojos Natalijos Arlauskaitės bei prodiuserės Ievos Norvilienės. Nugalėtoju tapo Lino Mikutos filmas „Pakeleiviai“. Jam pagrindinis festivalio partneris ERGO draudimo grupė įteikė prizą – „GoPro“ vaizdo kamerą. Žiuri taip pat įsteigė ir Specialų paminėjimą – jis skirtas Jurgio Matulevičiaus filmo „Tardytojas“ operatoriui.

Kino pavasaris
Nuotraukos – Roberto Daskevičiaus, Audriaus Solomino ir Igno Jurkyno.

Geriausias vertimas

Jau antrus metus „Kino pavasaris“ kartu su su Lietuvos literatūros vertimų sąjunga skiria premiją „Už geriausią kino vertimą“. Šiemet prizas atiteko Andriui Patiomkinui. Geriausio kino vertimo apdovanojimas – nauja iniciatyva, siekianti padidinti publikos jautrumą kino vertimo kokybei ir paskatinti vertėjus kelti kūrybinį meistriškumą.

Ypatingo dėmesio susilaukė Vilniuje viešintis lietuvių kilmės režisierius Michaelis Hazanavicius – jam festivalio direktorė Vida Ramaškienė įteikė „Kino pavasario“ garbės apdovanojimą.

Apdovanoti buvo ne tik kino kūrėjai bet ir žiūrovai. „Air Lituanica“ įsteigė prizą balsavusiems už mėgstamiausius filmus įvairiose kategorijose – savaitgalį dviem Paryžiuje. „Air Lituanica“ atstovai Simonas Bartkus ir Rasa Barysienė paskelbė, kad burtu keliu prizai atiteko Laimai Vasiliauskaitei ir Lolitai Noreikaitei.

 

Apie festivalį:

20-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2015 m. kovo 19–balandžio 2 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs beveik 100 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta maždaug 270 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nudžiuginkite darbuotojus: 3 originalios kalėdinių dovanų idėjos

Kalėdos – puiki proga parodyti dėmesį ir padėkoti darbuotojams už jų atliktą darbą. Originalios kalėdinės dovanos ne tik nudžiugina, bet ir motyvuoja darbuotojus – stipri komanda, kurioje kiekvienas lieka pastebėtas, kur kas pozityviau nusiteikia naujiems iššūkiams ateinančiais metais. Štai net 3 dovanų idėjos, kaip šiemet sužavėti savo komandą! Personalizuotas dovanų rinkinys Vienas geriausių būdų parodyti, […]

Smuikai: įdomūs faktai

Smuikai, dažnai vadinamai „instrumentų karaliais“, yra žavingi ir mylimi muzikos instrumentai, turintys turtingą istoriją ir esantys nepavaldūs laikui. Be melodingų garsų, yra daugybė intriguojančių faktų apie smuikus, kurie atskleidžia neblėstantį šio instrumento populiarumą. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą įdomiausių ir mažiau žinomų faktų apie smuikus. Stradivarijaus mistika Stradivarijaus smuikus, kuriuos XVII ir XVIII a. pagamino legendinis […]