JAUNIMO PROTŲ MŪŠIAI „PROTONAUTAI“ JAU TAPO TRADICIJA

Ar žinote, ką reiškia lotyniškas posakis: „Mens sana in corpore sano”, kuris žmogaus kūno organas  nuo gimimo nei kiek nepaauga, kokia medicinos šaka yra „priešinga“ urologijai ir ar galėtumėte apskaičiuoti, kiek dienų eitumėte nuo Vilniaus iki Kauno, jeigu per vieną dieną nueitumėte minimalų rekomenduojamų kilometrų skaičių? *

Vilniaus misto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras jau ketvirtus metus iš eilės atėjus rudeniui organizuoja žinių ir mąstymo žaidimus – protmūšius, kuriuose dalyvauja gabūs ir protingi Vilniaus miesto bei rajono 5-12 klasių mokiniai. Susiskirstę komandomis jie varžosi tarpusavyje, siekdami teisingai atsakyti į įvairius klausimus apie sveikatą – pradedant klausimais iš medicinos istorijos, žmogaus fiziologijos, biologijos bei anatomijos sričių ir baigiant sveikos gyvensenos bei sporto temomis.

organizatorių nuotr.
organizatorių nuotr.

Dalyviams filmuotus klausimus viename iš penkių žaidimo turų pateiks ir žymūs žmonės, palaikantys sveikatinimo idėjas: Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narė, Seimo narė Aušrinė Armonaitė, emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ savanorių mokytoja Ivona Suchodolska, „My hero!“ judėjimo idėjos autorius, pirmasis Lietuvoje sertifikuotas INSANITY instruktorius Ignas Bakėjus, „Virtuvės mitų griovėjas“ Alfas Ivanauskas, Lietuvos lengvaatletė, ilgų nuotolių bėgikė Diana Lobačevskė, žurnalistas, redaktorius, transliacijų režisierius, komentatorius, TV prodiuseris ir keliautojas Vytaras Radzevičius, Lietuvos laidų vedėja, knygos autorė Lavija Šurnaitė – Kairienė, Lietuvos laidų vedėja, modelis, 2008 m. „Mis Lietuva“ nugalėtoja Gabrielė Martirosianaitė. Dalyviai taip pat turės atsakyti ir į pagrindinio renginių rėmėjo – socialiai atsakingo prekybos tinklo UAB „Rimi Baltic“ viešųjų ryšių vadovės Giedrės Bielskytės bei Vilniaus visuomenės sveikatos biuro Vaikų sveikatos priežiūros skyriaus vedėjos Liudmilos Sliaužienės užduodamus klausimus.

Idėja organizuoti protmūšius kilo, siekiant ugdyti jaunųjų visuomenės narių sveikatos raštingumą ir ieškant patrauklaus būdo suteikti jiems daugiau žinių apie sveikatą. Šie renginiai taip pat yra ir vienas iš būdų stiprinti jaunimo psichinę sveikatą, skatinti „sveiką“ tarpusavio konkurenciją, ugdyti gebėjimus: dirbti komandoje, pozityviai mąstyti, priimti atsakomybę už savo veiksmus, būti tolerantiškais ir padėti vienas kitam. Organizuodami šiuos renginius siekiame atkreipti jaunimo dėmesį į sveikatos svarbą ir paskatinti juos domėtis bei rūpintis savo sveikata.

Siekti šių tikslų mums padeda ir renginių rėmėjai, kurie apdovanos laimėjusias komandas ir suteiks joms galimybę turiningai praleisti laisvalaikį arba paskanauti sveikų užkandžių. Už geranorišką bendradarbiavimą dėkojame UAB „Rimi Baltic“, leidyklai „Šviesa“, „Vichy“ vandens parkui, šaudymo iš lanko centrui „Strėlė“, inovatyviai ir besirūpinančiai sveikata „LABU“ komandai, prekybos ir pramogų centrui „Akropolis“, pramogų organizatoriams „Vaiduokliai“, pabėgimo kambario „Užkoduota“ organizatoriams ir UAB „Verslo žinios“.

2014 metais vieno iš šių žaidimų metu surinkome didžiausią skaičių dalyvių, vienu metu besivaržančių tarpusavyje ir pagerinome Lietuvos masiškiausio žaidimo rekordą. Pasiektą rekordą užregistravo agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo. Tikimės, kad šiais metais taip pat sulauksime didelio susidomėjimo ir planuojame, kad šiuose renginiuose dalyvaus apie 800 dalyvių. Renginiai vyks š. m. lapkričio mėn. 15-16 dienomis Vilniuje, renginių salėje „VAKARIS“, adresu Stulginskio g. 8, Vilnius.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda tikisi padovanoti šio renginio dalyviams ne tik smagius ir turiningai praleistus vakarus, bet ir suvokimą, kad sveikata yra pats brangiausias žmogaus turtas.

Dėmesio! Į renginius įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę dalyviai.

Renginio organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Renginio globėjas: Vilniaus miesto savivaldybė

* „Mens sana in corpore sano” išvertus iš lotynų kalbos reiškia „Sveikame kūne sveika siela“, nuo gimimo nei kiek nepaaugantis žmogaus kūno organas yra akis, medicinos šaka „priešinga“ urologijai yra neurologija, o nuo Vilniaus iki Kauno eitume 33 dienas, jeigu per vieną dieną nueitume minimalų rekomenduojamų kilometrų skaičių.

Informaciją parengė:
Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras

Susiję straipsniai:

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]

Prabangus restoranas Vilniaus senamiestyje

Kiekviename didmiestyje galime nesunkiai rasti dešimtis skirtingų restoranų. Vilniuje restoranai išsiskiria savo autentiškumu, aukštu lygiu ir unikalia verslo idėja. Tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas iš jų yra vertas jūsų laiko ir pinigų. Jei norite lankytis tokiose vietose kaip prabangūs restoranai, turite žinoti keletą aspektų, kurie padės objektyviai įvertinti jų kokybę ir lygį. Kaip atskirti, kuris […]