Antradienis , gruodžio 18 2018
Pagrindinis / Įvairenybės / IV įregistravimas šiuo metu yra be galo paprastas

IV įregistravimas šiuo metu yra be galo paprastas

eta simbolis
Nuotrauka: https://www.pexels.com/photo/architectural-design-architecture-building-business-443383/

Ruošiatės imtis savarankiškos veiklos ir viską norite daryti legaliai? Ko gero tikslinga būtų teigti, jog individualios veiklos įregistravimas būtų racionalus pasirinkimas kiekvienam pradedančiam. Net ir kylant kažkokiems klausimams, visada galima kreiptis į mokesčių inspekciją el. paštu vmi(eta simbolis)vmi.lt ir viskas bus detaliai paaiškinta. Tiems, kuriems dabar rūpi pats veiklos įregistravimas, būtina žinoti, kad veiklą įteisinti galima internetu. Tai pats patogiausias būdas įregistruoti individualią veiklą niekur nevažiuojant. Užtenka prisijungti per el. bankininkystės sistemą ir viskas. Veiklą įregistruoti truks viso labo porą minučių ar net greičiau. Tiesa, prieš registruodami veiklą, turi sužinoti veiklos kodą – jis bus būtina registracijos metu.

Individualios veiklos įregistravimo procedūra yra be galo paprasta – pateikiama viena forma ir tiek. Kai prisijungsite prie mano VMI paskyros, jums reikės paspausti nuorodą, kuri susijusi su veiklos įregistravimu. Tą nuorodą matysite iš karto prisijungus prie paskyros. Jums reikės vadovauti nurodytais žingsniais ir tiek. Kai pateiksite registracijos formą, jūsų veikla bus užregistruojama per penkias dienas. Tai reiškia, kad per penkias dienas bus suformuojama jūsų pažymą. Tačiau pateikus registracijos formą, jūs jau galėsite vykdyti veiklą. Žinoma, geriausia būtų išlaukti ta skelias dienas, nes pirmiausia turėsite būti įtraukti į mokesčių mokėtojų registrą. Matote, jeigu jame nebūsite įregistruoti, tuomet paslaugų teikėjai negalės įsitikinti, kad jūs vykdote individualią veiklą. Tiesiog patartina išlaukti tas kelias dienas ir tuomet pradėti vykdyti veiklą.

Parbrėžtina, kad individualios veiklos vykdymas turi būt tvarkingas. Tai liečia apskaitos vedimą ir mokesčių mokėjimo tvarką. Apskaita yra be galo paprasta, nes tenka išrašyti tik sąskaitas faktūras bei pildyti apskaitos žurnalą. Kalbant apie mokesčius, verta žinoti, kad dalis jų mokama mokesčių inspekcijai, o kita dalis – SODRAI. SODRAI turėsite mokėti sveikatos ir socialinį draudimus. Pajamų mokestis mokamas būtent mokesčių inspekcijai. Mokesčių mokėjimo tvarka yra apibrėžta įstatymuose ir visas informacija pateikia VMI puslapyje. Pajamų mokestį ir socialinį draudimą galite mokėti kartą per metus, o bet jeigu niekur nesate draustas, tuomet sveikatos draudimą turėsite mokėti kiekvieną mėnesį.

Taip pat skaitykite

Buhalterines paslaugos

Kodėl didelė dalis įmonių patiria nesėkmę

Kasdien įkuriama begalė naujų įmonių, tačiau didžioji jų dalis po pirmųjų kelių savo veiklos metų ...