Į ką atkreipti dėmesį renkantis nuotekų valymo įrenginį?

Jeigu gyvenate individualiame name, tuomet jums reikia pasirūpinti savo namų nuotekų valymo įrenginiu, kuris atitiktų visus jūsų šeimos poreikius. Jeigu nėra galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos sistemos, tuomet dažniausiai yra naudojami aerobiniai nuotekų valymo įrenginiai, kurie gali pašalinti nuotekas iš vonios, virtuvės bei sanitarinių mazgų.

Kokį tipą rinktis?

Jeigu renkatės naują valymo įrenginį, turėtumėte žinoti, kad valymo įrenginiai yra išskiriami pagal dumblo pašalinimo būdą. Patys brangiausi ir sudėtingiausi įrenginiai yra paženklinti raidėmis M ir T. M raidė reiškia, jog dumblas bus paskirstomas į specialų dumblo sausinimo maišą, o T raidė reiškia, jog yra naudojamas specialus tankintojas. Tačiau, tai nėra patys populiariausi variantai – kur kas populiaresnis yra NV tipas.

Šio tipo įrenginiais prekiauja daugelis Lietuvoje veikiančių buitinių atliekų tvarkymo įmonių, tarp jų ir „Traidenis“. NV tipas yra itin populiarus dėl šių privalumų:

  • NV tipo nuotekų valymo įrenginį nėra sunku eksploatuoti
  • Nuotekų išvalymo procentas gali siekti net iki 99 procentų
  • Aparatas veikia labai tyliai
  • Pajėgumas gali būti labai įvairus, tad turėsite galimybę pasirinkti pagal konkrečius poreikius
  • Aparato konstrukcija yra lengva ir labai patvari
  • Aparatas neskleidžia nemalonaus kvapo
  • Nereikia pirkti papildomų filtrų ar kitos papildomos įrangos
  • NV tipo aparatą nėra sunku įmontuoti

Visi šie aukščiau išvardinti privalumai įrodo, kad kainos ir kokybės santykis yra iš tiesų geras. Tačiau, reikėtų žinoti kaip su šiuo aparatu elgtis – labai blogai, jeigu į įrenginį patenka daug paviršinių nuotekų iš kanalizacijos, esančios lauke. Taip pat nerekomenduojama tokio valymo įrenginio naudoti, norint pašalinti atliekas iš nebuitinių patalpų, pavyzdžiui, gamyklų, garažų, baseino. Į tokį aparatą negalima pilti cheminių atliekų, jokiu būdu negalima pilti naftos ar žemės ūkiui skirtos chemijos (pavyzdžiui, pesticidų).

www.fs.usda.gov nuotr.
www.fs.usda.gov nuotr.

Koks yra nuotekų valymo įrenginio principas?

Dažniausiai nuotekų valymo įrenginiai yra sudaryti iš dviejų arba trijų kamerų. Kai buitinės nuotekos yra įliejamos į aparato vidų, jos patenka į vidinę kamerą. Ten prasideda įvairūs biologiniai procesai, kadangi įrenginio viduje yra aktyvusis dumblas, kuris ir yra atsakingas už šių procesų efektyvumą. Baterijos turi išlikti, todėl tam yra sukurtas nepertraukiamas deguonies srautas – tai yra padaroma su orapūte. Pati orapūtė, kuri atveda orą į nuotekų valymo įrenginį, yra įrengiama kažkur netoli įrenginio arba, išskirtiniais atvejais, pačio įrenginio viduje.

Daugelis nuotekų valymo įrenginių gamintojų naudoja tą pačią technologiją – tai aktyvusis dumblas, kuris paverčia nuotekas į bakterijas. O patys valymo įrenginiai yra skirstomi raidėmis ir skaičiais – pavyzdžiui, jeigu prie NV tipo įrenginio matote dar ir raidę A, tai reiškia, jog šis įrenginys veikia su asenizaciniu įrenginiu. Jeigu prie A raidės matote skaičių nuo 1 iki 5, tai reiškia, kad kuo didesnis skaičius, tuo didesnis yra aparato našumas per vieną parą. Galima daryti išvadą, kad kuo didesnis skaičius prie raidės, tuo šis įrenginio modelis labiau skirtas dideliam gyventojų skaičiui. Konkrečias nuotekų valymo įrenginių kainas jūs sužinosite susisiekę su šių įrenginių platintojais.

Susiję straipsniai:

Efektyvaus asmeninio biudžeto valdymas

Asmeninio biudžeto sudarymas ir tvarkymas yra esminis žingsnis siekiant finansinio stabilumo ir finansinių tikslų. Efektyvus biudžeto valdymas ne tik padeda išmintingai paskirstyti išteklius, bet ir suteikia galimybę drąsiai susidoroti su netikėtomis išlaidomis, įskaitant paskolas.

Sapnininkas: ką įdomu žinoti

Sapnai jau daugelį amžių audrina žmogaus vaizduotę. Kiekvieną naktį keliaudami po mįslingą sapnų pasaulį, sužinome daugybę įdomių faktų ir paslapčių, praturtinančių mūsų supratimą apie šį įdomų reiškinį miegant. Daugiau: Sapnininkas